Connect with us

aktuality

V rozvodněné Bečvě v obci Hovězí se topili dva muži, převrhla se s nimi kanoe

Publikováno

Při sjíždění Vsetínské Bečvy, se v pondělí odpoledne převrhla kanoe se dvěma muži. Na Vsetínsku v obci Hovězí sjížděli dva muži rozvodněnou Bečvu, kde pod místním splavem se neštěstí událo. Zdravotní stav obou je velmi vážný. Jednoho z mužů bylo nutné oživovat, druhého proud unášel asi 2,5 kilometru poté byl pro něj přivolán záchranářský vrtulník.

Po řece pluly dvě kanoe, v jedné byli muž a žena, ve druhé dva muži  . Splav v Hovězí ale vodáci nesplouvali.
Vyhodnotili to jako nebezpečné, lodě proto obnesli a nastoupili do nich znovu až pod jezem. Kanoe se dvěma muži se pak ale znovu k jezu přiblížila, proud vody loď vtáhl, ta se převrhla a muži se začali topit,“

Jednoho muže se jim podařilo vytáhnout, lidé ho oživovali. Pak přijeli hasiči a záchranná služba, kteří pokračovali v resuscitaci. Sanitka následně muže odvezla do nemocnice ve Vsetíně. Druhého muže unášel proud vody asi 2,5 kilometru. Přiletěl pro něj vrtulník,“uvedla mluvčí PČR Lenka Javorková

Jeden z mužů večer následkům tonutí podlehl, stav druhého byl podle informací z odpoledne velmi vážný
Ve Vsetínské nemocnici zemřel dnes časně ráno také druhý z vodáků, s nimiž se v pondělí převrhla nafukovací kanoe pod jezem v Hovězí.

Doporučujeme, aby lidé zvážili, jestli je vhodné a bezpečné se v těchto dnech na rozvodněné řeky vydávat,” varuje Javorková.

NEJČSTENĚJŠÍ