Connect with us

aktuality

V Rožnově zřejmě vyřeší problémový výjezd z areálu Tesly světelná signalizace

Publikováno

Ve čtvrtek minulý týden se uskutečnilo jednání zástupců města Rožnov pod Radhoštěm a Správy železnic. Mělo vyřešit dlouhodobě problémové a nebezpečné místo, a to výjezd z areálu Tesly na silnici I/35 v Rožnově.

Na křižovatce se v posledních letech stalo několik závažných a řada drobných nehod. Správa železnic potřebuje upravit železniční přejezd podle aktuálně platných norem s tím, že jejich návrh však neřešil dopravní problémy, které zde mají auta vyjíždějící z areálu Tesly na silnici I/35 doprava na Valašské Meziříčí. Odbočit doleva je kolikrát skoro nemožné. Rizikové jsou zejména kamiony, jež občas zůstávají stát na kolejích kvůli plné křižovatce. Tím se pochopitelně zvyšuje možnost střetu s vlakem.

Zástupci města i Správy železnic našli vzájemnou shodu na danou problematiku. V uvedeném místě by měla být světelná křižovatka, která napomůže lepší bezpečnosti a plynulosti provozu. Její realizace by měla být zahájena v horizontu několika měsíců. Dle předběžného plánu by Drážní inspekce měla začít s rekonstrukcí v roce 2021 a město udělá vše pro to, aby bylo také připraveno.

NEJČSTENĚJŠÍ