Connect with us

aktuality

V Rožnově pod Radhoštěm v městském parku přivítali 31 nových občánků

Publikováno

Třicet jedna miminek přivítalo město Rožnov pod Radhoštěm mezi své občany. Tentokrát bylo více holčiček, konkrétně osmnáct, chlapečků bylo pouze třináct. Mezi novými občánky byly také jedny dvojčata děvčátka. Vítání občánků se poprvé konalo v městském parku v otevřeném prostoru. Tradičně probíhá vítání občánků v obřadní síni na městské radnici.

 

Celkem třicet jedna dětí přivítalo ve čtvrtek 12. srpna 2021 město Rožnov pod Radhoštěm mezi své občany. „Z důvodu pandemie se poměrně dlouhou dobu vítání občánků nekonalo. Díky letnímu období a pěknému počasí se nám podařilo vítání uspořádat v městském parku, což byla pro nás premiéra, ale příjemná změna,“ uvedla Marie Štůsková z matriky MěÚ Rožnov.

Rodiče s dětmi a jejich příbuzné pozdravila v městském parku při čtvrtečním odpoledni místostarostka Kristýna Kosová, která miminkům popřála především hodně zdraví a rodičům hodně síly a trpělivosti do nových úkolů, kterých bude nemálo. „Jelikož jsme občánky z důvodu pandemie dlouho nemohli přivítat, čtvrteční setkání bylo opravdu jiné, než na které jsme zvyklí. První skupinka dětí byla již odrostlejší a pro kytičku a pamětní list si děti docupitaly skoro po svých. Druhá skupinka miminek už byla o poznání mladší. Měli jsme zde i mnoho starších sourozenců, kteří se ukázali jako velcí pomocníci. A já jim všem přeji, ať se dětem v Rožnově líbí a jsou zde šťastné,“ doplnila místostarostka Kristýna Kosová.

Maminky a tatínci převzali při této příležitosti růži a pamětní list, miminkům byly určeny dětské stavebnice, které ze svého rozpočtu hradí město. Rodiče byli informováni také o projektu Bookstart pro ty nejmenší děti, o nabídce knih Městské knihovny Rožnov a také obdrželi poukaz na roční vstup do knihovny, který mohou při první návštěvě vyměnit za čtenářský průkaz pro dítě nebo dospělého. Doprovodný program zajistily flétnistky.

Fotografie z vítání občánků naleznete zde.

NEJČSTENĚJŠÍ