Connect with us

aktuality

V PONDĚLÍ PŘIJEDE CHOMUTOV, VALAŠI JDOU NA PIRÁTY S LEGENDOU NA HRUDI

Publikováno

Po devíti dnech se Valaši v pondělí znovu představí na domácím ledě, kde od 17:30 vyzvou celek Chomutova. V první třetině obléknou speciální dresy s podobiznou legendárního Josefa Ryžova, jenž byl ústřední postavou založení klubu v roce 1939, následně za Vsetín hrál a neuvěřitelných 21 let vedl A-tým jako trenér. Zelenožlutí se tím připojí k celorepublikovému dobročinnému projektu Legenda legendám. Vítěz hokejové Tomboly 50 na 50 se kromě finanční výhry může těšit na dárkový balíček od partnera utkání Smýkalovy kávy.

Legenda legendám je společný projekt Nadačního fondu Ivana Hlinky, Českého svazu ledního hokeje a agentury BPA Sport marketing. V prvním ročníku kluby napříč hokejovým spektrem oblékly dresy ušité podle jednotného střihu ve svých barvách s podobiznou někdejšího reprezentanta a později trenéra Ivana Hlinky na hrudi. Právě osobnost nejvyšší soutěže i národního týmu, která dovedla český hokej k jeho největšímu úspěchu na olympijských hrách v Naganu, je jeho spojujícím motivem. Vsetín tehdy ve svátečních úborech nastoupil v rámci třetí nejvyšší soutěže do derby s Valašským Meziříčím.

Dresy následně putovaly do aukce a její výtěžek získal Nadační fond Ivana Hlinky. Ten pomáhá bývalým hráčům a činovníkům, kteří se sami nebo jejich rodiny nacházejí v tíživé životní situaci. Výtěžek prvního ročníku činil téměř dva miliony korun. V letošním pokračování se projekt rozrostl o jména legend jednotlivých klubů. Dobročinné aktivity se zúčastní všechny celky Tipsport extraligy, Chance ligy, vybrané týmy 2. ligy a zástupce univerzitního hokeje. Valaši nastoupí s podobiznou Josefa Ryžova v pondělí 27. ledna na Lapači proti Chomutovu.

Trenér Josef Ryžov na střídačce Vsetína v přátelském utkání proti maďarskému celku Postás Budapešť. <

„V letošní sezoně si připomínáme výročí 80 let organizovaného hokeje ve městě. Proto jsme se rozhodli vzdát hold právě Josefu Ryžovovi, který sehrál klíčovou roli při založení klubu v roce 1939, stejně jako v letech následujících. I díky jeho nezištnému úsilí, buldočí zarputilosti a úctyhodné pracovitosti dnes slavíme osmdesáté narozeniny,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. Více o Josefu Ryžovovi si můžete přečíst v tomto článku, vzpomínky na „otce zakladatele“ vsetínského hokeje najdete pod tímto odkazem.

Na rozpis všech benefičních duelů se můžete podívat zde.

APEL VHK ROBE VSETÍN K FANOUŠKŮM

„Velmi si vážíme toho, že se nám v této sezoně doposud vyhýbaly finanční pokuty disciplinární komise za chování našich diváků při utkáních Chance ligy. Nyní jsme obdrželi dvě pokuty v celkové výši 15 000 Kč za vhození zapalovače při utkání s Českými Budějovicemi na led a za rasistické pokřiky na hráče hostí při utkání s Porubou. Vedení Českého hokeje již druhou sezonu avizuje, že takovéto prohřešky bude nekompromisně trestat, tudíž se nemáme čím obhájit a nemůžeme čekat žádného prominutí trestu. A navíc asi všichni naši hokejoví příznivci vnímají, že v této době se náš klub netěší příliš velké oblibě u vedení Českého hokeje vzhledem k trvajícímu soudnímu sporu ohledně vyloučení našeho klubu z nejvyšší juniorské soutěže. Proto žádáme všechny naše fanoušky, aby byli s námi loajální a vyvarovali se těmto přestupkům, jelikož tím potrestají pouze náš klub, ne tak soupeře či kohokoliv jiného.“

Daniel Tobola
jednatel VHK ROBE Vsetín

CHOMUTOV Z POSLEDNÍCH PĚTI UTKÁNÍ TŘIKRÁT PADL

Piráti v sobotním kole přišli o 2. příčku, kterou dlouho drželi před dotírajícími soky z Přerova a Vsetína. Zaváhání Chomutovských využili Zubři, kteří se díky triumfu nad Porubou (3:1) dostali na 2. místo. Piráti jsou momentálně se ziskem dvaaosmdesáti bodů na 3. pozici, Vsetín ztrácí pouhý jeden bod. Situace v rozmezí 2. až 4. příčky je nadále dramaticky vyrovnaná a právě vzájemné duely mohou být v konečném součtu klíčové.

Chomutov se v posledních pěti utkáních radoval pouze dvakrát z vítězství. Svěřencům trenéra Miroslava Buchala se dokonce přestalo dařit v pověstném domácím prostředí, kde se museli postupně poklonit Českým Budějovicím (3:6), Přerovu (1:2p) a naposledy pražské Slavii (1:4). Severočechům to však šlape na ledech soupeřů, od 26. prosince sbírají body i v takových destinacích, jako jsou České Budějovice či Havířov, nyní se na Lapači pokusí o páté vítězství v řadě v roli hostů.

zdroj foto: hc-vsetin.cz
Momentka z posledního vzájemného utkání Vsetína a Chomutova na Lapači.

Chomutov nadále z pozice lídra produktivity táhne Petr Stloukal (21+23). Další důležitou osobností týmu je útočník Nicolas Hlava, jenž v posledním duelu se Vsetínem mířil dvakrát do černého, momentálně jeho bilance činí 13+23 a na první pohled zaujme také jeho kladná bilance 16 plusových bodů. Druhým nejlepším střelcem Pirátů je Darby Llewellyn, s počtem 16 branek a 12 asistencemi se vleze mezi nejproduktivnějších pět Pirátů. Podobně jako Hlava patří i on mezi užitečné hráče, když zaznamenal 15 kladných bodů.

Defenzíva Chomutova se opírá o Dušana Žovince, exprostějovský zadák si zatím angažmá na severu Čech užívá, což dokazuje jeho produktivní bilance 5+13. Daří se také Viktoru Langovi (3+10) a k tomu 13 plusových bodů. Jasnou jedničkou Chomutova je i pro duel ve Vsetíně talentovaný Dominik Pavlát s aktuální úspěšností zákroků 92,20% a průměrem inkasovaných branek 2,47.

POSUNE SE VSETÍN TABULKOU NA ÚKOR PIRÁTŮ?

Valaši zabrali a z ledu Litoměřic přivezli v sobotu všechny body za vítězství 6:2. Zelenožlutí vykročili za kýženým vítězstvím pravou nohou již v první třetině, ve které sice ještě stačili domácí reagovat Korkiakoskim, ale do první sirény bylo skóre znovu na straně hostů ze Vsetína. Valaši pak ve zbytku utkání své vedení navyšovali a nedopustili zbytečné zdramatizování zápasů. První vítězství na ledě soupeře v novém kalendářním roce přijde vhod, protože nyní může Vsetín na domácí půdě pomýšlet na tabulkový posun, ve hře je přeskočení obou konkurentů v boji o 2. příčku.

Vsetín se od zápasu v Přerově musí obejít bez produktivních hráčů, na marodce je kromě již dlouhodobě zraněných nově Ondřej Slováček společně s Radimem Kucharczykem. Zatím není jasné, kdy se k týmu znovu připojí. Vsetín však dokázal uspět i bez jejich přítomnosti a o to samé se bude pokoušet i v pondělním domácím střetnutí.

– zdroj článku: hc-vsetin.cz

NEJČSTENĚJŠÍ