Connect with us

aktuality

V lockdownu si pobudeme další dva týdny. Vláda prodloužila opatření

Publikováno

Pokud si někdo myslel, že vláda zmírní protikoronavirová opatření, tak se hodně zmýlil. Situace v zemi není dobrá, takže vláda rozhodla o prodloužení stávajících opatření, a to až do 22. ledna 2021.

Termín prodloužení lockdownu se kryje se s koncem nouzového stavu. I po 15. lednu budou pro lidi zdarma k dispozici antigenní testy, na něž se lidé mohou objednávat bez nutnosti doporučení lékaře či hygieny.

Opatření by se podle ministra Blatného měla projevit v průběhu příštího týdne. Pokud by došlo k významné změně vývoje, bude vláda situaci řešit. V případě potřeby by mohlo dojít i k možnému zpřísnění opatření. Vládní kolegy chce Blatný seznámit s opatřeními, která platí v sousedních zemích.

Návštěvy v nemocnicích

Blatný uvedl, že kabinet umožní návštěvy zařízení pro dlouhodobě nemocné a zařízení následné péče. Pro návštěvu bude podle něj nutné mít u sebe negativní test a na obličeji nasazený respirátor.

Pro návštěvy pacientů na lůžkách akutní péče bude nutné dodržovat hygienická opatření, zejména nošení respirátorů.

Pomoc pro skiareály

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček sdělil, že okamžitě připraví kompenzační program pro lyžařské areály, o jejichž možné otevření usiloval. Program by měl být podle něj v pondělí schválen.

NEJČSTENĚJŠÍ