Connect with us

aktuality

V Galerii V Poschodí ve Vsetíně připravují výstavu Králové vzduchu – autogramiádu zahájí Martin Šonka

Publikováno

Zajímá-li vás aktuální dění v kultuře, tak si určitě nenechte ujít zajímavou výstavu s příhodným názvem Králové vzduchu. Její otevření připravuje Galerie V Poschodí na 3. února tohoto roku a výstava bude trvat až do 27. března. Výstavu zahájí autogramiáda Martina Šonky.

Historie české letecké akrobacie sahá až do 30. let minulého století. Výstava, nad níž záštitu převzal starosta Jiří Růžička, si dala za úkol zmapovat její vývoj, protože naši akrobatičtí letci se mohou pochlubit mnohými úspěchy. Jistě si zájemci nenechají ujít především období mezi 60. až 80. lety 20. století, které je spojeno hlavně se jménem Petr Jirmus, jenž je dvojnásobný mistr světa. A není možné zapomenout ani na vítěze Red Bull Air Race 2018 Martina Šonku či dalšího účastníka poháru Red Bull Petra Kopfsteina.

Vítězslav Klimek z Aeroteamu Vsetín jako jeden z pořadatelů výstavy řekl: „Naše výstava je co do obsahu opravdu jedinečná, vlastně první svého druhu u nás i na Slovensku. Zaměřili jsme se hlavně na fotografie, které dokumentují historii i současnost akrobatického létání. Určitě se mohou zájemci těšit na zajímavé současné i dobové artefakty. Připravili jsme i sbírku originálních přístrojových panelů letadel a také letecký simulátor.“

Samotnému zahájení výstavy o akrobacii předchází neméně příjemná událost, a to autogramiáda akrobatického pilota Martina Šonky, která se uskuteční v neděli 2. února v 13.30 hodin v prostorách nové Smetanovy obchodní galerie.

NEJČSTENĚJŠÍ