Connect with us

aktuality

Úspěšný Slavičín: Město získalo finance na strategický rozvoj, modernizaci webu i novou mobilní aplikaci

Publikováno

V operačním programu Zaměstnanost se mezi ostatními neztratil slavičínský projekt Chytrý Slavičín: strategicky řízené město, přívětivý úřad. „Projekt města Slavičín se podle bodového hodnocení umístil na vynikajícím 12. místě z 299 projektů obcí, měst a mikroregionů z celé České republiky,“ řekl garant projektu Filip Kučera ze zlínské Univerzity Tomáše Bati.

Na projekt budou použity více než 3 miliony korun, z nichž se zaplatí několik moderních a inovativních nástrojů, jež jsou nutné pro rozvoj Slavičína. Jedná se o strategii rozvoje města jakožto užitečného dokumentu, jenž se bude opírat o diskuzi s občany a také s experty z UTB ve Zlíně.

Finance z projektu budou směřovat třeba na zmodernizování dnes již zastaralých webových stránek Slavičína, na mobilní aplikaci „Moje město v mobilu“, elektronickou úřední desku i dotykový informační kiosek pro pohodlnější orientování v budově městského úřadu. Starosta města Tomáš Chmela k tomu řekl: „Těší mě, že se nám podařilo sehnat finance na lepší informovanost obyvatel našeho města. To je opravdu hodně důležité. Jsem rád, že lidé projevili velký zájem o městský facebook, kde se hlavně zástupci mladší generace často ptají na mobilní aplikaci pro město.“

Z dotace půjdou peníze vedle strategie rozvoje města také na studie proveditelnosti opatření pro zadržování vody v krajině, která v ní prostě chybí. S ohledem na efektivnější správu budov města bude pořízen jejich detailní pasport, a Slavičín díky tomu bude mít lepší přehled o svém majetku.

Velká konkurence byla v dotačním titulu operačního programu Zaměstnanost. Se žádostí o dotaci uspěl pouze každý pátý žadatel. Rozpočet slavičínského projektu je 3 104 375 Kč s tím, že dotace pokryje 95 % všech nákladů.

NEJČSTENĚJŠÍ