Connect with us

aktuality

Úkoly pro městského architekta Valmezu

Publikováno

Představitelé Valašského Meziříčí spolu s vedoucími odborů radnice a městským architektem, kterým je uznávaný ateliér Chybík + Krištof, nadefinovali 10 důležitých témat pro další rozvoj města.

Na základě našich podnětů, ale také vlastních postřehů, zpracoval ateliér Chybík + Krištof analýzu nejdůležitějších oblastí, na které by se měl městský architekt zaměřit. Zohledněn je přitom čtyřletý smluvní horizont a také hodinový fond, abychom společně dosáhli očekávaných výsledků,“ řekl starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Mezi klíčová témata jednoznačně patří budoucí rozvoj našich pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily či konzultace v případě plánované výstavby bytových domů na Štěpánově a rodinných domů v Juřince. Pohled městského architekta je pro nás důležitý i s ohledem na významný rozvojový potenciál lokality bývalých kasáren.“ Radnice má velký zájem také na vyřešení majetkových vztahů a budoucího využití proluky v ulici Masarykova. „Intenzivně pracujeme i na přípravě revitalizace nábřeží Rožnovské Bečvy mezi mostem v ulici Mostní a tržnicí, kde má vzniknout klidová zóna. Vycházíme přitom z architektonické studie Tržnice Valmez, kterou pro město zpracoval právě ateliér Chybík + Krištof. Aktuálně jednáme s Povodím Moravy, abychom mohli vyhlásit soutěž na zpracování navazujících stupňů projektové dokumentace,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Sám architekt Ondřej Chybík pak vidí jako jedno ze stěžejních témat pro Valašské Meziříčí takzvaný vizuální smog. „I když se může zdát, že v centru města je situace lepší, při detailnějším pohledu tomu tak není. Každé město má svou barevnost a je třeba s ní pracovat. Bylo by skvělé, kdyby se podařilo podnikatele na náměstí přesvědčit, aby v rámci aktuálně probíhající revitalizace také přispěli k celkové podobě tohoto historického prostoru,“ je přesvědčen Chybík.

NEJČSTENĚJŠÍ