Connect with us

aktuality

Trhy ve Valašském Meziříčí zahájí oblíbený Květinový jarmark

Publikováno

Sezona farmářských trhů odstartuje ve Valašském Meziříčí už v pátek 14. května tradičním Květinovým jarmarkem na náměstí.

Návštěvníci se už od 8.00 hodin mohou těšit na bohatou nabídku letniček, skalniček, balkónových květin, sazenic zeleniny, bylinek a stromků. „Pátek 14. května jsme zvolili záměrně, protože se jedná o ideální termín pro nákup rostlin a jejich následný výsev. Věřím, že při dodržení platných nařízení si návštěvníci Květinového jarmarku nakoupí vše potřebné a budou mít opravdu z čeho vybírat,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Jarmark navíc na náměstí a prvním nádvoří zámku Žerotínů doplní také Májová slavnost. „Tuto jsme tradičně pořádali 1. května v zámeckém parku. Loni jsme ji však kvůli koronaviru museli zrušit a také letos jsme mohli připravit pouze omezenou variantu. Návštěvníci náměstí a zámeckého nádvoří se tak mohou těšit například na květinovou výzdobu a věže z květin,“ pozvala místostarostka Wojaczková.

Občané se letos mohou těšit také na 12 farmářských trhů, které budou probíhat až do poloviny října. Ten první se uskuteční už v pátek 21. května.

NEJČSTENĚJŠÍ