Connect with us

aktuality

Třetí letošní derby sezony hostí Zlín, jak tohle dopadne?

Publikováno

vhk vsetín

Před vánočními svátky čeká na hokejisty Vsetína další, v pořadí již třetí prestižní derby s regionálním rivalem ze Zlína. Na domácím ledě budou podruhé v sezoně Berani, kteří touží poprvé v Chance lize Vsetín porazit. Zelenožlutí zamíří na druhou stranu kopce Sirákova podpořeni dlouhou vítěznou sérií, která čítá již osm zápasů v řadě. Kdo se bude radovat na čtvrtou neděli adventní? Derby mezi hokejisty Zlína a Vsetína odstartuje na Zimním stadionu Luďka Čajky již v 15:30.

 

VE ZLÍNĚ MĚNILI VEDENÍ I TRENÉRA

Zlínský klub se stále po sestupu z extraligy nedokázal aklimatizovat ve druhé nejvyšší soutěži. Sen o okamžitém návratu do nejvyšší soutěže, ve které Zlín strávil dlouhých 41 sezon, je zatím zahalen mlhou nepříliš oslnivých výsledků. Bylo cítit ze všech stran, že klub je třeba okysličit, a tak se nakonec i stalo. První změna přišla ve vedení klubu, když se generálním manažerem stal Robert Hamrla, ten okamžitě provedl změnu trenérů. Odvolané duo Vlach – Jurík vystřídal na pozici hlavního kouče Miloš Říha mladší, který dříve v Chance lize trénoval litoměřický Stadion nebo pražskou Slavii. V posledních ročnících stál také na střídačkách extraligových Pardubic nebo naposledy Plzně.

Změna se odehrála i v hráčském kádru a s klubem čerstvě podepsal smlouvu odchovanec Zdeněk Sedlák, který měl původně platit za jednu z ofenzivních posil pro extraligovou Plzeň. V nejvyšší soutěži se mu ale příliš nevedlo, a tak se bude snažit restartovat sezonu v dresu mateřského klubu. Se Zlínem se pak loučí exvsetínský Lukáš Buchta, jehož služeb nakonec Berani nevyužijí.

Ševci se stále nedokázali dostat do ideální formy, která by je vynesla na přední příčky tabulky. Po výměně trenérů ztratili Berani duel v Šumperku, kde padli 2:3 a vítězství se nový kouč nedočkal ani v duelu s Jihlavou, když i v jejím azylu Zlínští prohráli 3:4 po prodloužení. Výsledkem je aktuálně 9. místo v tabulce se ziskem 38 bodů, rozdíl mezi Vsetínem a Zlínem tak v tabulce činí 18 bodů.

Nové vedení hokejového Zlína nevylučuje další změny v hráčském kádru. Zatím se ale spoléhají v Baťově městě na klubové persony z dob extraligových. Produktivitu vede Antonín Honejsek (8+10), stejný počet branek nastřílel i kapitán Pavel Kubiš (8+8) nebo Petr Mrázek (8+4). Pozor si ale vsetínská obrana bude muset dát i na Jakuba Illéše (5+11).

V obranných řadách už vyhlížejí návrat Daniela Gazdy, který momentálně vypomáhá extraligovému Motoru, i tak si ale ve Zlíně drží solidní produktivitu (6+8) a je jasné, že po jeho návratu bude mít Chance liga zvýšenou hráčskou kvalitu. Podpořit ofenzivní činnost se snaží i další hráč se vsetínskou minulostí Jan Bartko (2+10), důrazná hra se dá očekávat od Mikuláše Zbořila (0+7). Devízou Zlína je pak hra v oslabení, v této disciplíně jsou Berani na 2. místě Chance ligy, když zvládli ubránit 86.36 % přesilových her soupeřů.

Brankoviště Beranů v letošní sezoně střeží v drtivé většině případů nadějný Daniel Huf. Ve 22 duelech si vychytal úspěšnost zákroků na hodnotu 92.10 % a průměrně inkasoval pouze 2.10 branky na zápas. Libor Kašík stejně jako celý Zlín zůstává za očekáváním, zkušený brankář chytá s úspěšnosti pod 90 procent a průměrně inkasoval 3.16 branek v 10 utkáních, nyní však jeho služeb v rámci střídavých startů využívají extraligové Vítkovice.

VSETÍN CHCE TŘETÍ SKALP BERANA

Valaši jsou ve formě a momentálně sdílí 1. místo v tabulce s ostravskou Porubou. Za návratem do čela tabulky stojí v podání vsetínského mužstva úctyhodná vítězná série čítající osm zápasů v řadě. Na poslední triumf se ale zelenožlutí nadřeli, když urputnou obranu Přerova přinutili inkasovat vyrovnávací branku až v závěrečné power-play., aby utkání získali na svou stranu v samostatných nájezdech. Do osudu utkání proti rivalovi z Přerova znovu skvělým výkonem promluvil brankář Matěj Žajdlík, ten se však po úterní dohrávce vrátil zpět do Znojma.

Vsetín bude na ledě Zlína usilovat o již deváté vítězství v řadě a zároveň udržení stoprocentní bilance v dosavadních utkáních novodobého regionálního derby se Zlínem. Valaši mají s Berany zatím slibné skóre 6:1. Udrží skvělou formu, zaútočí na upevnění vedoucí pozice a porazí rivala ze Zlína i do třetice? Odpovědi začnou přicházet již v nedělním odpolední. Prestižní derby startuje na Zimním stadionu Luďka Čajky již v 15:30.

NEJČSTENĚJŠÍ