Connect with us

aktuality

Tak dlouho muž kradl kola, až ho policisté chytili

Publikováno

Na konci uplynulého týdne obvinili kriminalisté ze Vsetína sedmatřicetiletého muže z Frýdeckomístecka z krádeže několika jízdních kol. Ten se přiznal ke krádeži šesti bicyklů, jež postupně zcizil na různých místech ve Valašském Meziříčí.

Způsobil škodu v celkové výši v řádu desítek tisíc korun. Sérii krádeží v sobotu ukončili policisté valašsko-meziříčského obvodního oddělení, když krátce po půl deváté večerní zastavili při kontrolní činnosti cyklistu, u kterého měli podezření, že řídí kolo pod vlivem drog nebo alkoholu.

Následný test ukázal, že alkohol před jízdou muž nepožil. Test na přítomnost návykových látek ale odmítl. Policisté na místě ještě provedli kontrolu i jízdního kola, na němž muž přijel, a zjistili, že bylo před několika dny odcizeno. Muže policisté zadrželi a odvezli na policejní služebnu.

V průběhu šetření se muž doznal k dalším pěti odcizeným bicyklům. V posledních třech letech již byl za krádež trestaný, takže mu hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dobu tří let.

NEJČSTENĚJŠÍ