Connect with us

aktuality

Stavba nového bazénu ve Valašském Meziříčí běží podle plánu

Publikováno

I když letošní venkovní koupací sezona dávno skončila, na koupališti ve Valašském Meziříčí je pořádně živo. Vzniká zde nový rekreační bazén s ohřevem vody a rekonstrukcí prochází také hlavní vstup do areálu. Celkové náklady dosahují 60 milionů Kč bez DPH.

Na valašskomeziříčské koupaliště, které provozuje městská společnost ST Servis, s. r. o. (dále ST Servis), zavítá každý rok v průměru 30 tisíc návštěvníků. Zejména v tropických dnech však jejich zájem pravidelně převyšuje kapacitu bazénů i areálu. Proto zastupitelé rozhodli o využití „díry“ po starém plaveckém bazénu, který byl uzavřen v roce 2006. „I když se dříve hovořilo o možnosti zavést tento prostor hlínou, my jsme se rozhodli vyhovět požadavkům našich občanů a vytvořit zde novou vodní plochu s atrakcemi pro mládež i starší generaci. Se stavbou jsme začali v září a nyní už se zde rýsují první prvky, což mě moc těší,“ řekl s úsměvem starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Práce běží podle plánu. Nová nerezová vana bude mít hloubku 1,2 metrů a plochu krásných 800 metrů čtverečních. Součástí bazénu budou mimo jiné 16metrová skluzavka, 75metrový tobogán či lehátka a sedátka s perličkou, která jistě ocení také starší návštěvníci. Velkou výhodou je pak tepelná přípojka pro ohřev vody v bazénu.“

Práce, jejichž součástí je také rekonstrukce hlavního vstupu na koupaliště, si vyžádají 60 milionů Kč bez DPH. „Počítáme s tím, že hotovo bude před zahájením letní koupací sezony v příštím roce. Už o prázdninách si tak návštěvníci budou moci užít nový bazén i všechny atrakce,“ navázala Miroslava Wrzecká, jednatelka městské společnosti ST Servis.

Stávající plavecký bazén s šesti dráhami nabízí plochu 375 m2, ten rekreační 585 m2 a dětské brouzdaliště 100 m2. Jejich souhrnná kapacita je pak 320 osob. Díky novému bazénu s plochou 800 m2 se kapacita zvýší na 580 osob a denní kapacita celého areálu z původních 1 600 na 2 300 návštěvníků.

NEJČSTENĚJŠÍ