Connect with us

aktuality

Stavba nové tenisové haly ve Valašském Meziříčí se pomalu blíží do finále

Publikováno

Ve sportovním areálu v Koutech ve Valašském Meziříčí finišuje výstavba moderní tenisové haly. Její vznik město podpořilo částkou ve výši téměř 4 milionů korun.

Tenisový klub Deza Valašské Meziříčí má aktuálně k dispozici 12 venkovních kurtů a tenisovou halu se dvěma deblovými a jedním singlovým kurtem. Kapacita haly ale není dostačující, protože neumožňuje hrát vyšší soutěže a turnaje. Navíc klub není schopen uspokojit poptávku po badmintonu, o který je stále větší zájem.

Nová hala, která se právě dostavuje, bude mít trojici kurtů pro čtyřhru, jež splňují mezinárodní standardy. V hale je již položený speciální povrch, jenž je šetrný ke kloubům sportovců.

Tenisovému klubu se podařilo na výstavbu haly za 29,4 milionů korun získat dotaci téměř 18,8 milionů. Městský rozpočet přispěl částkou 3,7 miliony korun a zbývajících cca 6,9 milionů uhradí místní společnost Deza.

Kolaudace sportovní haly by měla proběhnout v polovině června letošního roku, a pak by už sloužila naplno sportovcům. Přitom po uplynutí desetileté udržitelnosti projektu by měla hala přejít bezúplatně do majetku města.

NEJČSTENĚJŠÍ