Connect with us

aktuality

Startuje Vsetínské kulturní léto

Publikováno

Dům kultury Vsetín (DK) za finanční podpory města Vsetín připravuje cyklus koncertů a filmových představení v letním kině Vsetínské kulturní léto 2021. Na Dolním náměstí nabídne veřejnosti v průběhu června až září celkem 14 koncertů (od 19 hodin) a 10 promítání pod širým nebem (od 21.30 hodin).

Také letos, po loňské premiéře, jsme se rozhodli odstartovat cyklus venkovních koncertů již od června. Chtěli jsme také trochu vyvážit letošní jarní kulturní abstinenci,“ uvedla jednatelka DK Petra Vaňková s tím, že produkce se snažila vybrat zejména místní interprety, s cílem podpořit jejich činnost a fungování a zároveň kombinovat různé hudební žánry tak, aby si každý mohl vybrat to své. Na hudební produkce bude navazovat letní kino, které ale program doplní až od měsíce července a srpna.

„Koncerty na Dolním náměstí se staly vsetínským fenoménem. Každý navštívily stovky diváků, a to i za nepříznivého počasí. Schody ke knihovně jsou využity jako hlediště a komfortní je také nové pojízdné pódium, a to nejen pro diváky, ale také pro účinkující,“ řekl k sérii koncertů a promítání místostarosta Pavel Bartoň.
Program:
3. června  Docuku (na snímku)
10. června Podjezd
17. června  Veselá Bída
24. června  Z horní dolní a dál na jih
1. července Ležérně a vleže kino:  Vlastníci
8. července  Žamboši kino:  Téměř dokonalá tajemství
15. července  Dechová hudba Lidečanka kino:  3Bobule
22. července  Docela kino:  Princezna zakletá v čase
29. července  Gympleři kino:  Neviditelný
5. srpna  Lucie Redlová a Garde kino:  Yesterday
12. srpna  Darrock kino:  Štěstí je krásná věc
19. srpna  David Vysloužil a Acoustic Irish kino:  Smečka
26. srpna  PS Blaženky a CM Kotár kino: Night live
2. září  F-Dur jazzband  kino:  Bábovky.
„Celá příprava letní série venkovních koncertů je však upravena mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví, které stanovuje pravidla pro návštěvníky. A tak i my, stejně jako ostatní subjekty pracující s veřejností, musíme žádat návštěvníky našich akcí, aby dodržovali aktuální hygienická pravidla a měli u sebe připraveny patřičné dokumenty o prodělání nemoci Covid-19, očkování nebo negativním testování,“ dodala Vaňková.
Koncerty Vsetínského kulturního léta a promítá

NEJČSTENĚJŠÍ