Connect with us

aktuality

Sobotní program Valašského záření nabídne pestrou paletu účinkujících

Publikováno

Multižánrový festival Valašské záření již po čtyřiadvacáté zajistí kulturní zážitky pro celou rodinu. Různorodý program bude v pátek a sobotu 9. – 10. září probíhat na dvou pódiích v centru Vsetína, premiérově přibude také nedělní podvečerní koncert Filharmonie Hradec Králové. Vystoupí Olga Lounová, Michal Hrůza, Richard Müller, Petr Vondráček, Václav Neckář a mnoho dalších. Program za finanční podpory Města Vsetín připravuje Dům kultury Vsetín a Alcedo – středisko volného času a plavecká škola Vsetín.
Sobotní program Valašského záření nabídne pestrou paletu účinkujících
Letošní Valašské záření láká na koncerty známých českých muzikantů i domácích hudebních uskupení. První festivalový den budou na vsetínském festivalu koncertovat Michal Hrůza, Olga Lounová nebo F dur Jazzband. „V pátek proběhne také jediný vnitřní koncert ve Velkém sále Domu kultury, který je zároveň jedinou placenou částí festivalu. Těšit se můžeme na legendu slovenské populární hudby Richarda Müllera, který přiveze i písničky z oceňovaného alba Hodina medzi psom a vlkom,“ uvedla Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury Vsetín.
Sobotní den odstartují na Svárově už v 9 hodin vsetínské spolky, které předvedou své sportovní i taneční umění. Od 10:30 pak začne den plný kultury i na Dolním náměstí, kde bude program zahajovat Dechová hudba Lidečanka, po ní se představí žáci ZUŠ Morava Zlín.
Bohatý sobotní program jako každý rok myslí také na nejmladší návštěvníky. „Děti si v sobotu jistě užijí zábavný pořad Zvěřinec v podání populárního vokálního kvarteta Yellow Sisters. Těšit se můžeme na veselé a vtipné písničky,“ představil bod programu místostarosta Pavel Bartoň (ANO 2011) a dodal, že koncert se bude konat na Dolním náměstí od 14 hodin. Poté bude pódium patřit Tanečnímu orchestru Bedřicha Pukovce z Přerova, bigbeat předvedou od 17:30 vsetínští Old Skart.
Že je Valašské záření festivalem multižánrovým, v sobotu odpoledne dosvědčí hned několik hudebních uskupení. Přehlídku žánrů od 15 hodin na Svárově zahájí kapela Evamore, která ve svém hraní mísí prvky lidové hudby s moderní world music, rockem či folkem. Irskou muziku s nádechem beskydských hor na Valašské záření přiveze Acustic Irish, žánrovou fúzi předvede také pražská kapela Maraca, která hraje jazz s exotickými vlivy, rockem i elektronikou.
Sobotní večer bude od 19 hodin na pódiu na Svárově patřit rock and rollu v podání známého hudebníka Petra Vondráčka s jeho kapelou Lokomotiva, ve stejném čase bude na Dolním náměstí koncertovat country hudební legenda Plavci v čele s Honzou Vančurou. „Ani na letošním ročníku Valašského záření nebude chybět Tajný koncert, jehož účinkující bude neznámý do poslední chvíle. Přijďte se nechat překvapit v sobotu v 19:30 na náměstí Svobody,“ pozval k tajnému koncertu místostarosta Pavel Bartoň.
Večer budou mít návštěvníci možnost rovnou dvakrát spatřit legendárního herce a zpěváka Václava Neckáře. Poprvé při živém koncertu se skupinou Bacily (na snímku) na Svárově od 20:30, podruhé na filmovém plátně v pohádce Šíleně smutná princezna, která se bude promítat na Dolním náměstí od 21:30. „Hudebně Dolní náměstí uzavře mladá bluesrocková kapela Dazed and Confused ve 20:30. Na Svárově pak sobotní den ve 22:15 ukončí Deep Purple revival ze Zlína,“ dodal Pavel Bartoň.
Po dobu konání festivalu bude, kromě vystoupení na pódiích, probíhat jarmark, ve foyer kina Vatra (od 15 do 19 hodin) můžete navštívit výstavu optických klamů nebo si vyzkoušet zvětšeniny deskových her na putovní hravé výstavě IQ play, na Galerii Stará Radnice si můžete prohlédnou 13. členskou výstavu Fotoklubu Vsetín anebo zavítat do kina Vatra na filmové projekce dle aktuální nabídky.
Vstupenky na páteční koncert Richarda Müllera zakoupíte na www.dkvsetin.cz nebo na pokladně kina Vatra.

NEJČSTENĚJŠÍ