Connect with us

aktuality

Školáci zjišťovali, jak jezdit bezpečně na kole

Publikováno

Téměř 120 dětí se během podzimu zapojilo do vzdělávacího projektu s názvem Bezpečně na kole. Vsetínská radnice jej pravidelně organizuje pro žáky 5. tříd základních škol s cílem zvýšit jejich povědomí o bezpečném pohybu na bicyklu v silničním provozu.

 

Letošní pokračování projektu Bezpečně na kole mělo v našem městě původně probíhat již na jaře. Zejména z důvodu probíhající rekonstrukce dopravního hřiště v areálu základní školy na Trávníkách, ale také kvůli první vlně koronavirové pandemie, bylo přeloženo až na podzim. 
Bezpečně na kole je projekt bezpečné jízdy na kole pro děti. Letošní pokračování mělo probíhat na jaře, z důvodu probíhající rekonstrukce dopravního hřiště v areálu základní školy na Trávníkách, ale také kvůli první vlně koronavirové pandemie, bylo přeloženo na podzim.
Nikdo nečekal, že přijde druhá vlna pandemie, která tento projekt pro letošek předčasně ukončil. Do vládních opatření

stihlo projít vzdělávacím procesem na 120 dětí z pěti tříd základních škol Trávníky a Ohrada.
„Čekaly na ně celkem tři zkoušky. Tou první byla jízda v simulovaném silničním provozu na dopravním hřišti, dále pak jízda zručnosti na překážkové dráze a na závěr test znalostí pravidel silničního provozu,“ prohlásil místostarosta Tomáš Pifka s tím, že pětice nejúspěšnějších žáků z každé třídy obdržela věcné ceny, které patří do výbavy každého cyklisty – například pumpičky či osvětlení. Ostatní účastníci dostali reflexní pásky.
Projekt Bezpečně na kole organizovalo město Vsetín ve spolupráci s městského policií a Policií Česko republiky. Financování nákladů ve výši 60 tisíc korun se rovným dílem podílelo se Zlínským krajem. „V příštím roce plánujeme pokračování tohoto projektu. Pevně věřím, že nám už nic nezabrání v jeho uskutečnění v plném rozsahu. Tedy že šanci zapojit se do něj dostanou děti ze všech škol našeho města. Dopravní výchova je totiž významným faktorem pro zvyšování jejich bezpečí v reálním silničním provozu,“ uzavřel Pifka.

NEJČSTENĚJŠÍ