Connect with us

aktuality

Sezona na Cyklostezce Bečva se uzavřela

Publikováno

Příjemné podzimní počasí přilákalo v sobotu 8. října více než devět desítek cyklistů v čele se starostou města Jiřím Růžičkou (KDU-ČSL) na vsetínskou Ohradu, aby společnou jízdou na Halenkov, kde byl připraven bohatý doprovodný program, formálně uzavřeli sezonu na Cyklostezce Bečva.
Fota: Michal Horský
Sezona na Cyklostezce Bečva se uzavřela
V místě hlavního srazu na vsetínské Ohradě (další byly ve Valašském Meziříčí a Velkých Karlovicích) se účastníci zaregistrovali a obdrželi přitom upomínkový předmět i s poukazem na občerstvení. Poté se vydali po Cyklostezce Bečva až do sportovně-zábavního areálu u halenkovského fotbalového hřiště, kde byl připraven pestrý program, jehož součástí bylo také losování tomboly. „V rámci programu si cyklisté užili show se skákacími, balančními a netradičními cyklistickými prostředky v podání týmu Hopsej.cz. Tyto dopravní prostředky si zájemci mohli také sami vyzkoušet,“ uvedl místostarosta pro oblast cestovního ruchu Pavel Bartoň (ANO 2011) a pokračoval: „Součástí dalšího programu byly ukázky poskytování první pomoci, kterou předvedly pracovnice Českého červeného kříže, zaměstnanci střediska volného času a plavecké školy Alcedo přichystali pohybové aktivity a hry pro ty nejmenší, zástupci Policie ČR a BESIPu připravili jízdu zručnosti a vzdělávali o správném chování v silničním provozu a strážníci městské policie značili jízdní kola syntetickou DNA. Nechybělo ani malování na obličej a samozřejmě bohaté občerstvení.“
Letošní sezona na Cyklostezce Bečva je formálně uzavřena, cyklistům ale samozřejmě slouží nadále. Dokud to dovolí počasí.

NEJČSTENĚJŠÍ