Connect with us

aktuality

Senioři navštívili léčivé prameny, čeká je turnaj v pétanque

Publikováno

V rámci projektu Vsetínský senior vypravili pracovníci odboru sociálních věcí radnice spolu s místostarostkou Simonou Hlaváčovou autobus s padesátkou dříve narozených občanů města do lázní ve Velkých Losinách. Příští akcí bude turnaj v pétanque.

Záleží mi na zdraví seniorů, chci, aby si udrželi myšlenky na dlouhověkost a kvalitu života. Výjezd za léčivými prameny do lázní ve Velkých Losinách byl jedním z přání seniorů z minulého roku, ale tehdy se z důvodu pandemických opatření neuskutečnil. Proto jsme připravili tento výjezd nyní. Za zvýhodněné vstupné, které si senioři zaplatili, si užili čtyři hodiny ozdravné vodní lázně. Kladné ohlasy měla také procházka po zámeckém parku, kde se napili přímo z vřídel léčivých pramenů,“ přiblížila místostarostka Hlaváčová (KDU-ČSL).
Ve čtvrtek 16. června od 9 hodin se v rámci projektu Vsetínský senior, který sdružuje na 1 300 dříve narozených občanů Vsetína, uskuteční Na Lapači turnaj v pétanque. „Naši senioři si v minulém roce sami navrhli opravu pétanquového hřiště. Pomáhali dolaďovat i jeho technické parametry tak, aby dobře sloužilo této francouzské hře. Jako poděkování jsme vloni zrealizovali turnaj, který hrálo na 40 seniorů. Pro velký úspěch jsme se rozhodli tuto akci zopakovat a uspořádat letos druhý ročník,“ doplnila místostarostka Hlaváčová.
Turnaj se uskuteční pouze za příznivých klimatických podmínek. Účast tříčlenného týmu je třeba nahlásit na tel. č.: 571 491 627 nebo 571 491 535 nejpozději do pondělí 13. června. 

NEJČSTENĚJŠÍ