Connect with us

aktuality

Sanace svahu a oprava chodníku na Palackého ulici ve Vsetíně u konce

Publikováno

Na téměř pět milionů korun bez DPH přišly vsetínskou radnici sanace svahu a oprava části chodníku na Palackého ulici.

V roce 2017 radnice opravila chodník po levé straně Palackého ulice ve směru od okružní křižovatky u Snahy až k budově Maštalisek, a to včetně opěrné zdi. Po pravé straně ulice tehdy prošel opravou jen horní úsek chodníku od objektu bývalého Blocku po kostel Nanebevzetí Panny Marie. Letos přišla na řadu zbývající, přibližně 200 metrů dlouhá část mezi okružní křižovatkou a budovou bývalého Blocku.
„Stejně jako na již opravených chodnících v Palackého ulici, i zde nahradila současný asfaltový povrch chodníků žulová dlažba s vloženými betonovými prefabrikáty, které spolu vytvoří zajímavou mozaiku,“ přiblížil starosta Jiří Růžička.
„V případě této akce ale byl rozsah prací větší. Na zhruba padesáti metrech z opravovaného úseku totiž vznikly pohybem horních vrstev zeminy deformace a trhliny. Radnice proto nechala v rámci projekčních prací provést geotechnický průzkum svahu mezi Palackého ulicí a Vsetínskou Bečvou. „Podle jeho výsledků byla zemina pod chodníkem nestabilní, a musela být proto vyztužena. Došlo tedy tedy ke stabilizaci svahu za pomoci geobuněk, a to do hloubky od 1,7 až do 2 metrů,“ uvedl starosta.
Zhotovitelem celé akce, která trvala necelé čtyři měsíce, byla na základě veřejné soutěže místní společnost OPEN RE-ECO.

NEJČSTENĚJŠÍ