Connect with us

aktuality

Rožnovské parní léto vrcholí. Poslední jízdu opět pohlídají četníci v dobových uniformách

Publikováno

Rožnovské parní léto 2021 jde do svého finále. Letošní čtvrtá a poslední jízda parním vláčkem se uskuteční v sobotu 18. září. Parní lokomotiva Velký Býček alias Tulák (s označením 423.041) své pasažéry přiveze z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm, kde mimo jiné například ve Valašském muzeu v přírodě můžete sledovat finiš Běhu rodným krajem Emila Zátopka včetně bohatého kulturního programu.

Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s Českými drahami připravilo také na sezonu 2021 sérii jízd Rožnovské parní léto, která vyvrcholí v sobotu 18. září. Parní vláček bude v sobotu 18. září brázdit koleje mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm. Také tentokrát to je v den, kdy se v Rožnově koná velmi zajímavá akce. „Parní lokomotiva Velký Býček alias Tulák, vyrobená v roce 1924, v sobotu zaveze své pasažéry do Rožnova, kde se lidé mohou například zajít podívat na Běh rodným krajem Emila Zátopka, půlmaraton, který startuje v Kopřivnici a po poledni finišuje ve Valašském muzeu v přírodě,“ zve na pohodový den do Rožnova destinační manažer radnice Marek Havran.  Do Rožnova si ovšem můžete zajet parním vláčkem jen tak, třeba na procházku na Jurkovičovu rozhlednu. „Zajímavostí je, že rozhlednu jde vidět přímo z Masarykova náměstí a přesně z toho místa se tam dostanete za pouhých 45 minut pěšky. Určitě si to přijeďte vyzkoušet,“ doplnil Marek Havran. Pasažéři vlaku se také v poslední letošní jízdě mohou těšit na četníky v unikátních uniformách z První republiky, se kterými si mohou udělat hezkou památeční fotku.

Parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9.50 a 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11.12 a v 15.34 hodin. Jízdenky včetně rezervace místa k sezení je možné ode dne vyhlášení (sledujte facebook města a událost Rožnovské parní léto, případně web www.visitroznov.cz) zakoupit v předprodeji v kterékoliv pokladně Českých drah, a. s. (provozní doby lze nalézt zde), zbývající jízdenky (bez nároku na místo k sezení) budou do vyčerpání kapacity soupravy prodávány v den konání akce přímo u vlaku a během jízdy. Přeprava dětských kočárků do vyčerpání kapacity, přeprava jízdních kol vyloučena. Cena jízdného (jedna cesta) je 80 korun, snížené jízdné 40 korun, děti do šesti let zdarma.

Program Rožnovského parního léta 2021 včetně informací o předprodeji jízdenek najdete zde.

Fotografie parní lokomotivy Velký Býček najdete zde.

Tip na výlet – parní vláčkem do Rožnova (18.9. 2021)

Po ranní jízdě vláčkem z Valašského Meziříčí (odjezd 9.50 h.) do Rožnova pod Radhoštěm si můžete projít všechny tři areály Valašského muzea v přírodě, kde fungují exteriéry i interiéry. Průchodem ve Valašské dědině můžete projít k Jurkovičově rozhledně. Pak se můžete projít třeba v městském parku u Hudebního altánu a na nábřeží Bečvy nebo si dát zmrzlinu na Masarykově náměstí. Osvěžit se můžete také zlatavým mokem nebo domácí limonádou v nedalekém rožnovském pivovaru. Odpolední poslední parní vláček odjíždí z Rožnova v 15.34 h. 

NEJČSTENĚJŠÍ