Connect with us

aktuality

Rožnovská radnice chce být o krok blíže svým občanům díky moderním technologiím

Publikováno

Svou pozornost zaměřila rožnovská radnice na zjednodušení procesních kroků při stavbě individuálního bydlení. Interaktivní průvodce „Chci stavět“ má pomoci všem, jež o výstavbě tohoto typu uvažují.

Průvodce je přizpůsoben stavbě běžného rodinného domu, včetně návazných věcí, jako je například studna a další. Vedení města chce znát názor občanů, a proto vyzývá všechny, kteří si stavebním procesem již prošli, nebo průvodce využijí, aby se podívali na web města – konkrétně záložku vpravo „Chci stavět“ – a předali městu zpětnou vazbu, připomínky či podněty ke zlepšení.

Cílem vytvoření interaktivního průvodce se zaměřením na výstavbu, je co nejvíce ušetřit čas především občanovi, který má v plánu postavit dům. V záložce „Chci stavět“ je krok po kroku popsán proces – od hledání pozemku, přes inženýrské sítě, získání posudků, stavební povolení či samotnou kolaudaci. Ten, kdo plánuje stavět, zde najde informace, formuláře i kontakty, které jsou potřeba, aby se v celém stavebním procesu jednoduše zorientoval.

„Říká se, že čas je to nejcennější, co máme a tímto průvodcem se ho snažíme šetřit nám všem. Stavební zákon není jednoduchý pro orientaci a s tím chceme občanům pomoci. Portál jsme ladili několik měsíců s experty z dané oblasti, s laiky, kteří si stavbou prošli a také s nezávislými osobami. Věřím, že kdokoliv z občanů se teď rozhodne, že chce postavit dům, bude pro něj průvodce přínosný a ušetří mu čas, protože bude mít důležité informace, formuláře a kontakty na jednom místě,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.

Interaktivní průvodce zaměřený na výstavbu je však jen prvním krokem, na který se bude nový portál zaměřovat. V plánu jsou i jiné životní události, jako jsou například sňatky, evidence obyvatel, žádosti o nájemní byty nebo informace k přestupkům.

„Chceme, aby byl průvodce „Chci stavět“ srozumitelný a přínosný. Proto vyzývám všechny, kteří si stavebním procesem prošli nebo to mají v plánu, aby si udělali pár minut času a na tohoto průvodce se podívali. Pokud najdete prostor pro zlepšení či oblast, která není dostatečně srozumitelná, dejte nám prosím vědět, abychom to mohli zlepšit, dodal místostarosta Jan Kučera.

Veškeré podněty, doporučení či připomínky k průvodci Chci stavět, zasílejte prosím na e-mail: petr.horak@roznov.cz

NEJČSTENĚJŠÍ