Connect with us

aktuality

Rožnov pod Radhoštěm: Na tři tisíce řidičů si bude muset vyměnit svůj řidičský průkaz

Publikováno

Letošní rok bude pro tři tisíce řidičů, jež mají trvalé bydliště v Rožnově pod Radhoštěm, ve znamení výměny řidičského průkazu, protože jim končí platnost. Nejvíce je připadá na srpen, říjen a listopad. Výměna je zdarma a je možné ji provést již tři měsíce před skončením platnosti. Pokud by se měnilo bydliště nebo příjmení, platí se poplatek ve výši 200 Kč.

Vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu Rožnov Eva Pernická k situaci řekla: „Na vydání nového řidičského průkazu máme 20 dní. Je-li však řidič netrpělivý a potřebuje mít svůj řidičák dříve, pak může využít tzv. blesk, kdy za poplatek 700 Kč mu průkaz vydáme do pěti pracovních dnů. K žádosti o vydání nového řidičského průkazu stačí předložit platný doklad totožnosti a stávající řidičský průkaz. Papírová fotografie již není potřeba.“

Úřední hodiny Odboru dopravy Městského úřadu Rožnov, který sídlí na ulici Letenská 1918 v kanceláři č. 111, jsou pro výměnu řidičských průkazů každé pondělí a středu od 8 do 11 hodin a od 12 do 17 hodin. V úterý, čtvrtek a pátek pak od 8 do 11 hodin a od 12 do 14 hodin. Průkazy lze však vyměnit také na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností.

V případě, že řidiči si nestihnou vyměnit svůj řidičský průkaz včas, mohou dostat pokutu. Ta je ve výši 2 000 Kč, ve správním řízení pak 2 500 Kč.

NEJČSTENĚJŠÍ