Connect with us

aktuality

Rožnov očekává úspěšný rok. Opraví i další chodníky v parku

Publikováno

 

Letošní rok se i pro Rožnov pod Radhoštěm ponese ve znamení rekonstrukcí, nových staveb, oprav a dalších investičních akcí. Čeká ho například stavba kulturního centra a oprava 184 metrů chodníků v parku.

Stavba kulturního centra je bezesporu tím nejdůležitějším, co se bude v roce 2020 dít. Aktuálně se čeká na dotace, která by měla být schválena na jaře. Pokud vše půjde podle plánu, začne se stavět v červenci. ,,Výběrové řízení na dodavatele spustíme od konce února s tím, že smlouvu na realizaci podepíšeme po přiznání dotace,“ prozradil starosta Rožnova Radim Holiš.

Mezi další neméně důležité akce patří také například realizace chodníků do Tylovic (> 15. mil. Kč), hříště u ZŠ 5.května (12 mil.), kompletní zateplení domů čp. 1779 a 1780 na Moravské ulici (7,6 mil.), hřiště na sídlišti 1. máje (1 mil.), semafor pro chodce u knihovny (700 tis.), parkovací stání u MŠ 1. máje (500 tis.), monitoring kvality ovzduší (2,7 mil.).

Za zmínku stojí také elektronický informační systém mapující obsazenost parkovišť na území města (2 mil.).„Tento systém spočívá v rozmístění 15 elektronických cedulí na hlavních komunikacích, kdy se šoféři  při jízdě po Rožnově dozví, kde mohou bez problémů zaparkovat. Data budou zasílána i do speciální mobilní aplikace přístupné na mobilu nebo tabletu,“ přiblížil vylepšení, které město očekává v druhé polovině roku, starosta.

Letos také ve městě začíná soutěž na vytvoření nového územního plánu města. Ten je základním strategickým dokumentem týkajícím se rozvoje města.

Město počítá s dokončením 15 projektů. Před dokončením je například přístavba knihovny, dům s byty a pečovatelskou službou, chodník ke hřbitovu a do závěrečné fáze se blíží také projekty ke zvýšení bezpečnosti na sídlištích, konkrétně v ulicích Kulturní, Vítězná a Svazarmovská.

Pokračování oprav chodníků v parku

Loni na podzim byla dokončena první etapa oprav chodníků v městském parku. Stála 831 tisíc korun a opraveno bylo 130 metrů. Letos na podzim se počítá s etapou druhou, která bude město stát 1,5 milionu korun. Celkový rozsah oprav v letošní etapě bude 184 metrů.

Kompletní opravy chodníků v parku jsou rozděleny do šesti etap a stát budou přibližně 3,5 milionu korun. „Materiálové a barevné řešení další etapy opravy bude obdobné jako minulý rok. Vybrali jsme řešení vhodné do parku a zároveň i tuto opravu jsme museli nachystat v souladu s podmínkami Krajského úřadu a Národního památkového ústavu. Jsme samozřejmě rádi, že náš krásný park můžeme znovu o něco vylepšit,“ uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

 

NEJČSTENĚJŠÍ