Connect with us

aktuality

Řidič havaroval u Bohuslavic u Zlína, vyjel z komunikace a narazil do stromu

Publikováno

Dopravní policisté zasahují od deseti hodin dopoledne u havárie vozidla, jehož řidič pravděpodobně nezvládl řízení a vyjel z vozovky mimo komunikaci, kde narazil do stromu.

Závažnost jeho zranění bude jasná až v následujících hodinách. Škoda na vozidle činí minimálně čtyřicet tisíc korun. Provoz řídí policisté kyvadlově.

Mladý, čtyřiadvacetiletý muž, spěchal do školy do Zlína, před Bohuslavicemi u Zlína nezvládl projet zatáčkou, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu, od něhož se odrazil. Vozidlo zastavil až náraz do dalšího stromu.

Řidička dalšího vozidla zavolala zdravotníky, kteří mladého muže převezli na vyšetření do nemocnice. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Škoda na vozidle Citroen je předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Hasiči dopravu usměrňovali a kyvadlově pouštěli jedním jízdním pruhem. Omotané vozidlo kolem stromu stabilizovali a poté pomocí navijáku vytáhli zpět na cestu. Následně asistovali při naložení vraku na odtahový vůz.

Při manipulaci s vozidlem došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Na závěr uklidili vozovku a po několikahodinovém zásahu se vrátili zpět na své základny,

uvedla tisková mluvčí zlínských hasičů.

Veškeré další okolnosti této havárie budou prověřovat zlínští dopravní policisté.

NEJČSTENĚJŠÍ