Connect with us

aktuality

Revitalizace náměstí ve Valašském Meziříčí začne už letos

Publikováno

Více zeleně, nové povrchy či mobiliář, ale také vodní prvek a pítko, nejen to přinese rozsáhlá revitalizace valašskomeziříčského náměstí. Dlouho očekávaný projekt s náklady 62 milionů Kč, odstartuje letos v létě a dokončen má být příští rok.

Zastupitelé na svém lednovém jednání schválili vyčlenění 20 milionů Kč z rozpočtu města na rok 2021 na zahájení kompletní úpravy náměstí.

O nutnosti revitalizovat náměstí diskutovali už naši předchůdci na radnici. Jsem rád, že nám se podařilo tento záměr dotáhnout do zdárného konce a letos s tolik očekávanou a potřebnou opravou konečně začneme, neskrýval spokojenost starosta Robert Stržínek.

Vzhledem k náročnosti prací a nákladnosti rozdělila radnice projekt do dvou let. Nyní musíme ještě vysoutěžit dodavatele této rekonstrukce s projektovanými náklady 62 milionů korun. V této částce je mimo jiné zahrnuto vybudování nových podzemních kontejnerových stanovišť na komunální a separovaný odpad, časové osy a stop T. G. Masaryka v centrální ploše náměstí či nezbytný záchranný archeologický průzkum, vypočítal starosta Stržínek.

V rámci revitalizace pak dojde například k vydláždění komunikací, chodníků a zpevněných ploch náměstí žulovou dlažbou a kostkou.

Valašskomeziříčské náměstí, které je součástí městské památkové zóny, vzniklo zřejmě spolu s městem v druhé polovině 13. století. Je dlouhé 110 metrů a přibližně 60 metrů široké. Jeho revitalizace by měla být hotova do konce roku 2022.

NEJČSTENĚJŠÍ