Connect with us

aktuality

Rekonstrukce nádraží ve Vsetíně začne již v roce 2021.

Publikováno

Město Vsetín spolupracuje se Správou železniční a dopravní cesty na přípravě projektu na opravu prostranství kolem vsetínského nádraží a opravy samotného nádraží.  Stavba by měla začít příštím rokem. 

Správa železniční a dopravní cesty opraví úsek od Valašské Polanky až po zdejší část Rybníky. Na opravy přispěje asi dvě miliardy korun. Obnova okolí nádraží bude pak na samotném městu Vsetín.

Momentálně je v přípravě soutěž na zadání projektové dokumentace pro stavební povolení.  Samotné práce by měly začít v průběhu roku 2021 u Ústí u Vsetína.

,,Vsetín jako takový by mohl být řešen od druhé poloviny téhož roku plus další léta, kdy předpokládáme masivní stavební činnost nejen na tom nádraží a železničních objektech, ale samozřejmě i ten přednádražní prostor a prostor za nádražím,“ popisuje starosta města Jiří Růžička z KDU-ČSL.

Investice by se měla vyšplhat ke stovkám milionů korun, takovou má vizi samotné město Vsetín. Budou se pokládat nové chodníky, veřejné osvětlení. V budoucnu by mělo být propojené autobusové a vlakové nádraží, počítá se tedy i s opravou autobusového terminálu.

NEJČSTENĚJŠÍ