Connect with us

aktuality

Regenerace Luhu ve Vsetíně letos končí

Publikováno

Regenerace sídliště Luh se v letošním roce uzavře sedmou etapou. Její část proběhla již koncem minulého roku, zbývající práce odstartovaly v uplynulých dnech. Zhotovitel by je měl realizovat do konce června.

Sedmou etapu regenerace Luhu zahájil zhotovitel, jímž je společnost sport cité +, s. r. o. z Bílovic, v úvodu října loňského roku. „Veškeré práce se dotýkají městských pozemků v okolí bytového domu na ulici Svornosti číslo 1811. Během loňského roku zhotovitel stihl dokončit stavební úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že v rámci sedmé etapy regenerace Luhu zbývá provést úpravy stávajícího multifunkčního hřiště, výstavbu dvou dětských hřišť s herními prvky pro věkové kategorie 2 – 6, respektive 6 – 12 let, opravy chodníků, obměnu mobiliáře a sadové úpravy včetně výsadby nových stromů.

„Realizace této etapy přijde na 5,23 milionu korun včetně DPH, z nichž 2,5 milionu pokryje dotace Státního fondu podpory investic,“ přiblížil starosta Růžička a dodal, že tato sedmá etapa uzavře v červnu regeneraci sídliště Luh, kterou město Vsetín odstartovalo v roce 2015. Až do současnosti do ní investovalo více než 50 milionů korun, z nichž zhruba 15 milionů pokryly finanční prostředky z dotačních titulů.

(mestovsetin.cz)

NEJČSTENĚJŠÍ