Connect with us

aktuality

Radní ve Vsetíně se zabývali dotacemi, kriminalitou mládeže i participativním rozpočtem

Publikováno

Na srpnovém zasedání Rady města Vsetín se radní zabývali například individuálními dotacemi, majetkovými záležitostmi a také bezpečností mladistvých ve Vsetíně.

„Rada města na své schůzi probírala mimo jiné bezpečnost ve Vsetíně, byla také seznámena s případem napadení teenagera, který následně úspěšně vyřešila Policie České republiky. Díky včasnému ohlášení policie pachatele dopadla. Vyzýváme proto občany, aby hlásili jakékoliv potyčky, byť jen verbální, policii. Kriminalitou mládeže a její prevencí se budou za přítomnosti ředitele městské policie na svém zářijovém zasedání zabývat i vsetínští zastupitelé,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.
Radní se také zabývali návrhy, které občané Vsetína zaslali do participativního rozpočtu „VSETÍN PODLE NÁS“. V letošním roce jich občané Vsetína zaslali celkem 14. Ty během prázdnin posoudili z hlediska proveditelnosti pracovní skupiny složené z odborníků. Návrhy, které je technicky možné realizovat, budou představeny na zářijovém veřejném projednání, 13. září pak započne hlasování veřejnosti.
V rámci individuálních dotací radní podpořili Fighters centrum Spartakus Vsetín částkou dvacet tisíc korun, která poputuje na organizaci jihomoravského oblastního kola ligy boxu, která proběhne v sobotu 28. srpna na Dolním náměstí ve Vsetíně.

NEJČSTENĚJŠÍ