Connect with us

aktuality

Pumptrack za průmyslovkou na Vsetíně již slouží veřejnosti

Publikováno

Ve čtvrtek 1. září, tedy v den zahájení školního roku 2022/2023, byl v prostoru za vsetínskou průmyslovkou uveden do provozu nový pumptrack. Slavnostní otevření si nenechalo ujít několik desítek dětí, které na jízdních kolech či koloběžkách nadšeně brázdily asfaltový okruh s terénními vlnami a klopenkami.
Fota: Michal Horský, Jana Raszková, Radovan Kocúrek
Pumptrack za průmyslovkou již slouží veřejnosti
„Jsem moc rád, že se toto nádherné sportoviště podařilo vybudovat. Věřím, že vás to tady, děti, baví a bavit nadále bude. Sportoviště jsme vybudovali hlavně pro vás, ale samozřejmě i pro další veřejnost. Nechť Vsetíňanům dobře slouží,“ uvedl při slavnostním zahájení provozu starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).
Pumptracková dráha je určena hlavně pro cyklisty, ale i koloběžkáře či skateboardisty, a lze ji projíždět bez šlapání či odrážení. K udržení a dokonce i zvyšování rychlosti je totiž využíváno přenosu těžiště v předozadním směru, tedy tak zvaného pumpování. Součástí areálu, jehož vybudování stálo dva miliony korun bez DPH, je nový mobiliář včetně lavičky, cyklostojanu a odpadkového koše.
Na programu slavnostního otevření pumptracku byly cyklohrátky s Alcedem. Strážníci městské policie pak zájemcům označovali jízdní kola syntetickou DNA. Bývalý juniorský mistr světa v cyklokrosu Tomáš Paprstka a mistr světa v biketrialu Vašek Kolář, který si navíc připravil i vlastní show, veřejnosti ukázali, jak pumptrack dokáží projet profesionální bajkeři. Co nejrychleji se ji v rámci vyhlášené soutěže pokoušely projet i děti. Ty nejzdatnější obdržely od starosty Jiřího Růžička a místostarostů Simony Hlaváčové (KDU-ČSL) a Tomáše Pifky (STAN) drobné dárky. A vítězové jednotlivých kategorií poté přestřižením pásky slavnostně uvedli pumptrack do provozu.5

NEJČSTENĚJŠÍ