Connect with us

aktuality

Psychologická pomoc po telefonu pro každého, koho trápí karanténa nebo strach z koronaviru

Publikováno

Psychlogická pomoc

Současná doba je více než kdy jindy náročná na psychiku. Všeobecné ohrožení nakažlivou nemocí, karanténa a omezení pohybu osob se může nepříznivě podepsat na psychickém zdraví člověka, a to zvláště u těch, kteří žijí sami nebo jsou ve svém zaměstnání v první linii více nebezpečí vystaveni.

Pro všechny zasažené lidi, pomáhající profesionály, dobrovolníky existuje linka psychoterapeutické podpory v těžkých časech. Svou pomoc však nabízí i těm, kteří nejen ve státní správě musejí rozhodovat a potřebují konzultaci. Linka je k dispozici na čísle 212 812 540 od 8 do 22 hodin.

Hovor neboli sezení trvá asi 30 až 50 minut, kdy během něho terapeut naslouchá a nikoho přitom nesoudí. Může pomoci dodat sílu, pojmenovat to, co aktuálně člověk prožívá, nebo nasměrovat novým směrem.

Na lince pomáhá přes 200 prověřených odborníků podle toho, jak mají volno. Službu poskytují členové České asociace pro psychoterapii a další profesionálové, jež splňují kvalifikační kritéria asociace. Každý z terapeutů je vázán kodexem mlčenlivosti Evropské psychoterapeutické asociace a chrání zájmy toho, kdo se na linku dovolal. Poskytnuté informace jsou důvěrné.

NEJČSTENĚJŠÍ