Connect with us

aktuality

Profesionální hasiči lezeckého družstva HZS Zlínského kraje absolvovali 24 hodinový výcvik v terénu

Publikováno

Neobvyklou záchranu osob měli hasiči možnost vyzkoušet v Otrokovicích, kde jim společnost Jeřábový a výtahový servis, s.r.o. umožnila výcvik na jejich jeřábu. Lezci zde tak mohli vyzkoušet postup jištění a zajištění a spuštění například zraněné osoby.
Dále lezci na dalších stanovištích na území Zlínského kraje trénovali záchranu osob. Jednou z nich byla záchrana ze skalního útvaru. Hasiči při tomto cvičení trénovali zajištění a vytažení zachraňované osoby do bezpečného místa, ze kterého osobu transportovali až k jejich vozidlu. Další převoz figuranta byl uskutečněn s využitím transportní plošiny na lezeckém speciálu až k simulovanému místu předání zdravotnické záchranné službě.
Dalším druhem cvičení byla záchrana osoby z nepřístupného terénu. Zde po provedeném průzkumu a zhodnocení celé situace a hrozících rizik hasiči zafixovali zraněnou osobu – figuranta a provedli transport přes špatně přístupný terén s využitím lanové techniky i improvizovaných jistících prvků.

Hasiči lezci obdobná cvičení absolvují každý rok a mají tak možnost vyzkoušet a procvičit mnoho technik k záchraně zraněných osob z neobvyklých a mnohdy špatně dostupných míst.

NEJČSTENĚJŠÍ