Connect with us

aktuality

Pro občany v karanténě, jež chtějí volit 30. září systémem DRIVE-IN, je připravena nová aplikace Zlínského kraje

Publikováno

Vzhledem k letošní situaci s pandemií koronaviru, kdy se v nucené izolaci ocitla nezanedbatelná část občanů, schválil v srpnu Parlament ČR zákon o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do Zastupitelstev krajů a do Senátu v roce 2020 ve dnech 2. a 3. října.

Občanům v karanténě, kteří využijí možnosti volit ve středu 30. září způsobem DRIVE-IN, hlasování usnadní nová aplikace Zlínského kraje.

Možnost volit systémem DRIVE-IN neboli volební stanoviště, bude fungovat ve čtyřech okresních městech, ovšem pouze jeden den, a to ve středu 30. září (případně ještě ve středu 7. října – pro eventuální druhé kolo senátních voleb, pokud senátoři nebudou zvoleni hned v prvním kole).

Na čtyřech místech budou od 7:00 do 15:00 zřízeny stany, k nimž volič přijede autem, z kterého vůbec nevystoupí. Musí mít s sebou platný občanský průkaz a potvrzení od lékaře nebo krajské hygienické stanice o tom, že je v karanténě. Volič se musí dostavit do okresního stanoviště podle místa svého trvalého bydliště. Možnost volit metodou DRIVE-IN je pouze pro lidi, kteří mají auto a řidičský průkaz.

Stanoviště DRIVE-IN:

  • v Uherském Hradišti u vlakového nádraží, na Parkovišti Českých drah – sever,
  • v Kroměříži na Hanáckém náměstí,
  • ve Zlíně – PARKOVIŠTĚ Správa a údržba silnic Zlínska, K majáku 5001,
  • ve Vsetíně, v ulici U Bečvy, na točně u hotelu SPORT.

Nová aplikace Zlínského kraje umožňuje zobrazit zvolené volební stanoviště na mapě a ukazuje odhad čekací doby. Aplikaci si zájemci mohou zobrazit tady:   https://dwh.kr-zlinsky.cz/reportbrowser/

NEJČSTENĚJŠÍ