Connect with us

aktuality

Přístavba haly ustoupí nové cestě do zanádražního prostoru

Publikováno

V současnosti nevyužívanou přístavbu sportovní haly Na Lapači, která v minulosti sloužila jako ubytovací zařízení, čeká v letošním roce demolice. Jde o jednu z akcí, realizovaných v návaznosti na blížící se rekonstrukci vlakového nádraží, přednádražního a zanádražního prostoru.

V těsné blízkosti zmíněné přístavby vede přístupová komunikace z Rokytnice do průmyslového areálu společností DŘEVO TRUST, ČD Cargo a PARTR.

Tato komunikace je přitom v rámci připravované přestavby vlakového nádraží a okolních ploch vedena jako jedna ze dvou strategických spojnic zanádražního prostoru s budoucí okružní křižovatkou na silnici č. I/69 (výpadovka na Zlín). „Proto by také měla mít odpovídající konstrukční vlastnosti, které nyní postrádá. Zejména je nutné rozšířit odbočovací oblouk kolem sportovní haly. V linii takto rozšířené komunikace ale nyní stojí zmíněná přístavba, která již dlouhodobě postrádá využití. Rozhodli jsme se tedy pro její demolici,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že demoliční práce by měla na přelomu dubna a května zahájit společnost PB SCOM, s. r. o. z Hranic. Trvat mají 60 dnů a z rozpočtu města odčerpají přibližně 762 tisíc korun bez DPH.

NEJČSTENĚJŠÍ