Connect with us

aktuality

Příkladem v péči o seniory je město Valašské Meziříčí

Publikováno

Národní síť Zdravých měst České republiky vybrala Valašské Meziříčí jako vzorové město v oblasti Kvalitní život seniorů a sociální služby. O zkušenosti v této oblasti se prostřednictvím webináře v pátek 11. prosince podělila s dalšími zapojenými městy ambasadorka projektu – místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Valašské Meziříčí je aktivním členem Národní sítě Zdravých měst České republiky od roku 2001. V rámci tohoto projektu pořádá spolu s partnery každoročně celou řadu aktivit směřujících k podpoře zdraví a udržitelnému rozvoji.

Velmi nás potěšilo, že s představiteli dalších partnerských měst můžeme sdílet své zkušenosti spojené s podporou aktivního života seniorů a kvalitním fungováním sociálních služeb. Vzájemné představení dobré praxe je nejlepším nástrojem k rozvoji dané oblasti, svěřila se po skončení přednášky místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Páteční webinář byl prvním krokem k představení Valašského Meziříčí jako města, které pečuje o kvalitní život seniorů. „Pevně věříme, že v jarních či letních měsících dojde také k návštěvě představitelů dalších zdravých měst z České republiky přímo v našem městě. Budeme jim tak moci představit naše zkušenosti v praxi,“ doplnila Alena Střítezská, koordinátorka projektu Zdravé město ve Valašském Meziříčí.

Mezi úspěšné projekty realizované ve Valašském Meziříčí patří například Seniorská obálka, kterou město zavedlo jako první ve Zlínském kraji (více o Seniorské obálce v tiskové zprávě zde). Na území města je přímo pro seniory také vyčleněno 165 bytů. Některé z nich byly již upraveny na bezbariérové, rekonstrukce dalších je v plánu.

Každý rok se také více jak sto seniorů účastní programu 60 a víc neznamená nic, díky němuž tráví aktivně svůj volný čas. Oblíbené je i mezigenerační setkávání v Denním stacionáři Dobromysl nebo společná výsadba zeleně seniorů a dětí.

NEJČSTENĚJŠÍ