Connect with us

aktuality

Při likvidaci požáru rubaniska v Ratiboři byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Publikováno

V neděli 3. 10. 2021 v 13:21 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru rubaniska u obce Ratiboř na Vsetínsku. K události byly okamžitě vyslány cisterny profesionálních hasičů ze stanice Vsetín a dobrovolných jednotek Jablůnka, Ratiboř a Semetín.

Po příjezdu na místo události a provedení prvotního průzkumu bylo velitelem upřesněno, že požár zasáhl plochu asi 30 × 100 metrů a díky silnému větru se plameny šíří do mladého lesa. Okamžitě byl proto vyhlášen druhý stupeň poplachu a k události vyjela jednotka HZS kraje ze stanice Valašské Meziříčí a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Hošťálková, Vsetín, Valašská Polanka, Kašava a Držková. K události se dostavil také velící důstojník směny ze Zlína.

Požár vznikl v těžkém lesním terénu, kam se nedostaly všechny cisterny. Některé tak zůstaly na seřadišti a pomocí hadicového vedení byla na místo dopravována hasební voda. Několika útočnými proudy a jednoduchými hasebními prostředky byl požár asi po dvou hodinách zásahu lokalizován. Celková likvidace byla velitelem ohlášena v 16:45 hodin. Místo bylo následně předáno odpovědné osobě, která bude na požářiště dohlížet.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Vsetína, který jako příčinu vzniku stanovil nedbalost. Způsobená škoda byla vyčíslena na třicet tisíc korun, ale díky rychlému zásahu jednotek se podařilo zabránit rozšíření plamenů na další plochy a uchránit tak hodnoty ve výši minimálně půl milionu korun.

NEJČSTENĚJŠÍ