Connect with us

aktuality

Před zámkem ve Valašském Meziříčí měly sraz elektromobily

Publikováno

Téměř padesát aut, několik elektrokol a motorek na elektrický pohon pro děti, ale také elektrobus – to vše nabídl Sraz elektromobilů na Valašsku, který poslední sobotu v srpnu proběhl před zámkem Žerotínů. Již po čtvrté se tak Valašské Meziříčí stalo městem elektromobility.

Během dopoledne v sobotu 28. srpna se na druhé nádvoří zámku Žerotínů sjeli majitelé elektrických vozidel různých značek a velikostí, aby návštěvníkům 4. Srazu elektromobilů na Valašsku předali praktické zkušenosti s jejich provozem. Ti si vozidla mohli nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet jejich jízdní vlastnosti během testovacích jízd. Na okružní vyjížďku Valašským Meziříčím se dvakrát vydal i elektrobus. Velký zájem vzbudil i stánek s elektrokoly a děti si nenechaly ujít jízdu na motorkách. „Těší mě, že i čtvrtý ročník tohoto srazu přilákal velké množství lidí. Naším cílem je seznámit širokou veřejnost s možnostmi, které nabízí nejen elektromobily, ale i další dopravní prostředky na elektrický pohon, což se myslím podařilo,“ řekl s úsměvem starosta města Robert Stržínek.

Valašskomeziříčská radnice zakoupila do svého vozového parku elektromobil již v roce 2017 a zařadila se tak mezi první města podporující dopravu šetrnou k životnímu prostředí. Aktuálně se ve městě nachází tři rychlonabíjecí stojany, což znamená, že zde lze elektromobil snadno „natankovat“ do půl hodiny.

Akci uspořádalo město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu ASEP (www.asep.cz).

NEJČSTENĚJŠÍ