Connect with us

aktuality

Požár bytu ve Valašském Meziříčí si vyžádal zranění, v péči zdravotníků skončil jeho uživatel

Publikováno

V pondělí dopoledne vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a dobrovolné jednotky ze Zašové a Jablůnky do ulice Luční ve Valašském Meziříčí k hlášenému požáru bytu.

Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že požárem byl zasažen byt ve třetím patře a ohnisko se nachází v prostoru kuchyně. V době vzniku požáru se uvnitř nacházel uživatel bytu, kterého hasiči vyvedli ven do bezpečí a předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby.

Hasiči natáhli proud hasební vody z hydrantu, který se nacházel na chodbě v blízkosti poškozeného bytu a během krátké chvíle požár uhasili. Byt byl velmi silně zakouřený. K odvětrání byla použita přetlaková ventilace.

Na závěr hasiči provedli kontrolu termokamerou a taktéž zkontrolovali okolní byty. Vše bylo v pořádku, proto byt předali jeho majitelce a vrátili se zpět na své stanice.

Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Rychlým zásahem hasičů byla uchráněna hodnota ve výši jednoho milionu korun.

NEJČSTENĚJŠÍ