Connect with us

aktuality

Poslední etapa regenerace sídliště Luh je zahájena

Publikováno

Ve středu 7. října odstartovala závěrečná sedmá etapa regenerace sídliště Luh. Dokončení této akce v hodnotě 5,23 milionu korun včetně DPH, z níž 2,5 milionu pokryje dotace Státního fondu podpory investic, se předpokládá v červnu příštího roku.

Veškeré práce sedmé etapy regenerace Luhu budou probíhat na pozemcích ve vlastnictví města v okolí bytového domu na ulici Svornosti číslo 1811. Do konce letošního roku by zhotovitel, jímž je společnost sport cité +, s. r. o. z Bílovic, měl provést stavební úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch,“ 
uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že další fáze této etapy regenerace Luhu bude pokračovat po zimní přestávce. Spočívat bude v úpravách stávajícího multifunkčního hřiště, výstavbě dvou dětských hřišť s herními prvky pro věkové kategorie 2 – 6, respektive 6 – 12 let, opravách chodníků, obměně mobiliáře či sadových úpravách včetně výsadby nových stromů,“ doplnil starosta.

Tato sedmá etapa uzavře v červnu příštího roku regeneraci sídliště Luh, kterou město Vsetín odstartovalo v roce 2015. Až do současnosti do ní investovalo více než 50 milionů korun, z nichž zhruba 15 milionů pokryly finanční prostředky z dotačních titulů.

NEJČSTENĚJŠÍ