Connect with us

aktuality

Opět se jedná o výstavbě Kauflandu v Rožnově pod Radhoštěm

Publikováno

V místě bývalého ČSAD v Rožnově pod Radhoštěm na ulici Meziříčská byl před zhruba 10 lety vyhlášen plán výstavby dalšího obchodního centra. Ke stávajícím nákupním střediskům má přibýt Kaufland. Před dvěma lety Krajský soud rozhodl o tom, že je stavební povolení neplatné.Na sklonku roku loňského ale Nejvyšší správní soud možná zpečetil osud prázdného plácku naproti autobusovému nádraží. Stavět se prý může.

Z hlediska soudu není nic, co by bránilo stavbě Kauflandu. Několikrát již ale stavební řízení bylo zastaveno, hlavně díky vyjádření místních obyvatel v anketách a aktivitě spolku Zdravý Rožnov. Tento spolek je aktivní v soudním řízení a v době minulé také zorganizoval sepsání petice.

Lidé, co bydlí přímo na ulici Meziříčská a v ulicích k ní přilehlých mají dojem, že se díky dalšímu nákupnímu středisku zvýší se také provoz, který je už tak v některých dnech enormní. Také se bojí zhoršeného životního prostředí.

Za spolek Zdravý Rožnov promluvila Aneta Valasová„Ten argument byl vždy takový, že ho to zhorší jen trošku. Tak to nevadí, ale my se s tím moc nechceme smířit, protože já si myslím, že do hygienicky závadného území se může dát jen to, co jej zlepší. Takže ne ještě něco, co to zhorší, i když jen málo.“

Starosta Radim Holiš z hnutí ANO stavbu podporuje. Žádat o pomoc radnici zástupci Zdravého Rožnova proto nebudou. „Město už se několikrát rozhodlo, že v dotyčné lokalitě nevadí obchodní centrum. Dokážu si představit, že tam může být daleko horší stavba, než je Kaufland nebo obchodní dům,“ prohlásil starosta.

Kvůli tomu, že je výstavba stále ve stadiu povolovacích řízení se společnost Kaufland odmítla jakkoliv vyjádřit k rozhodnutí soudu.

NEJČSTENĚJŠÍ