Connect with us

aktuality

Okradená seniorka přišla ve Vsetíně o několik set korun. Policie žádá o pomoc

Publikováno

Vsetínští policisté vyšetřují možné podvodné jednání. Toho se měl dopustit muž, jehož identita není známá, který nedlouho před polednem zazvonil u jednoho vsetínského bytu na Jiráskově ulici.

Muž seniorce tvrdil, že ji nese ze sociálky několikatisícový přeplatek. Zároveň však seniorce tvrdil, aby jí mohl peníze vyplatit, musí ona uhradit za kolek částku ve výši 600 Kč. A nabídl se jí, že pokud kolek nemá doma, tak jí ho půjde koupit. Žena mu peníze ochotně dala a muž s nimi odešel a už se nevrátil.

Podle popisu seniorky se jedná asi o padesátiletého muže s výškou okolo 180 až 185 cm, štíhlé postavy a se světlými vlasy nakrátko ostříhanými. Na hlavě měl zelenou kšiltovku a textilní roušku. Muž hovořil plynule česky a choval se velmi slušně.

Je možné, že si tohoto muže mohli na ulici Jiráskova ve Vsetíně všimnout případní svědci nebo že s podobnou pohádkou muž oslovil i další osoby.

Vsetínští policisté proto vyzývají nejen svědky, ale také případně další poškozené, aby se přihlásili na vsetínském obvodním oddělení Policie ČR.

NEJČSTENĚJŠÍ