Connect with us

aktuality

Od středy 9. prosince můžete podstoupit antigenní test na covid-19 jako samoplátci

Publikováno

Nemocnice založené Zlínským krajem nabízí samoplátcům od dnešního dne, tedy od středy 9. prosince 2020 možnost podstoupit antigenní test. O ten je zájem nejčastěji z důvodu návštěvy blízkých v domovech seniorů a dalších sociálních zařízeních.

Test je možné podstoupit na určených odběrových místech nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži. Vždy je ale nutné se předem objednat přes internetový rezervační systém s výjimkou Uherskohradišťské nemocnice, kde se zájemci musí nahlásit předem telefonicky. Cena za antigenní test je 350 korun.

„Aktuálně v našich nemocnicích provádíme antigenní testování pedagogů, vzhledem k volným kapacitám ale můžeme nabídnout tuto možnost i samoplátcům. Víme, že o tento typ testů je mezi lidmi zájem. Obracejí se na nás nejčastěji s tím, že chtějí před vánočními svátky navštívit své blízké v domovech seniorů, které mnohdy nemají možnost provedení těchto testů zajistit,“ řekl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

O výsledku antigenního testu bude vydáno potvrzení. V případě pozitivního výsledku bude testovaný člověk povinen kontaktovat svého praktického lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu, v některých případech podstoupí rovnou na odběrovém místě odběry vzorků na testování pomocí laboratorní metody PCR.

Povinnost zaplatit za antigenní test budou mít samoplátci pouze do 18. prosince, kdy bude celostátně spuštěno testování antigenními testy pro veřejnost, které bude hrazeno zdravotními pojišťovnami stejně, jako je tomu nyní u pedagogů. Rezervaci termínu pro antigenní testování mohou samoplátci provést prostřednictvím odkazů:

Případné konkrétní dotazy mohou samoplátci směřovat na uvedená odběrová místa. Obecně dotazy, podněty, problémy k testování je možné stále zasílat na covidsoc@kr-zlinsky.cz.

Antigenní testování učitelů bylo celostátně zahájeno v pátek 4. prosince, do včerejška test ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje podstoupilo více než 200 pedagogů. Pozitivní byly dosud pouze jednotky případů.

NEJČSTENĚJŠÍ