Connect with us

aktuality

Obří zeměkoule pomůže s výukou ve Valašském Meziříčí

Publikováno

S novým rokem připravila valašskomeziříčská radnice pro žáky místních škol jednu speciální novinku. Jedná se o nafukovací zeměkouli s průměrem čtyři metry, která dětem detailně představí naši planetu.

Když jsem se ve škole učila zeměpis, měli jsme k dispozici malý glóbus nebo papírovou mapu. Jen těžko jsme si tak dokázali představit, jak Země skutečně vypadá. Proto mě obří nafukovací model naší planety hned zaujal. Jedná se totiž o skvělou interaktivní pomůcku, která školám pomůže s výukou nejen zeměpisu,“ je přesvědčena místostarostka Yvona Wojaczková, která nákup modelu iniciovala. Město jej pořídilo také díky dotaci v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Valašské Meziříčí II, která činila bezmála 40 tisíc korun.

Čtyřmetrová nafukovací zeměkoule tak nejen školákům nabízí detailní pohled na planetu, kterou všichni obýváme. „Je sestavena z reálných družicových snímků a děti jsou z ní nadšené. Zároveň model využijeme také během akcí pro širokou veřejnost, jakými jsou Den Země či festival Světlo Valmez. Zeměkoule totiž vypadá skvěle nejen během dne, ale také v noci, kdy lze využít její LED nasvětlení,“ uzavřela s úsměvem místostarostka Wojaczková.

NEJČSTENĚJŠÍ