Connect with us

aktuality

Oblíbený Valachy man bude závěru letošního července

Publikováno

Přestože nad jeho konáním kvůli koronavirové epidemii visel dlouho otazník, nakonec se populární triatlonový závod uskuteční, a to v pátek 24. července a sobotu 25. července. Podruhé ve své historii tak bude dvoudenní.

V pátek 24. července u vodní nádrže v Novém Hrozenkově, přezdívané Balaton, poběží děti a závodníci na kratší trase. V sobotu 25. července se závodníci mohou těšit na štafety a dlouhé a náročné trasy, včetně čestnou štafetu vybraných sportovců.

Díky uvolňování nouzového stavu nebylo nutné Valachy man rušit. I proto, že rozsah současných opatření lze bez problémů naplnit – start bude intervalový a připravena jsou i dílčí organizační opatření v místě závodu. Organizátoři závodu vše konzultovali s hygieniky i s obcemi Nový Hrozenkov a Karolinka, kde závod poběží. Časový harmonogram je upravený tak, aby se skupiny dětí nepotkaly se skupinami dospělých závodníků.

Trasy pro začátečníky i zkušené sportovce

Počet závodníků, kteří se mohou zúčastnit dětských závodů, je stanovený na 350 dětí. Nejmenší do 8 let budou závodit pouze v běhu, děti od 8 do 16 let pak absolvují klasický triatlon s plaváním na otevřené vodě.

V pátek se uskuteční také odpolední závod na kratší trase s limitovaným počtem 400 startovacích čísel. Na závodníky čeká 250 metrů plavání, 3,5 kilometry běhu a 12 kilometrů na kole. Je vhodný hlavně pro začátečníky.

Na sobotu je připraven závod štafet i jednotlivců na dlouhé trase – 350 metrů plavání, 16 kilometrů horského kola a trailový běh na 4,5 kilometru.

Přípravný Triatlonový kemp

Také letos organizátoři nabízejí možnost se připravit na závodění pod vedením nejlepšího českého Ironmana Petra Vabrouška. Ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích se ve dnech 22. a ž 25. července uskuteční Triatlonový kemp. Účastníci mají startovné v ceně a hned po kempu budou moci nabyté zkušenosti uplatnit v praxi.

Případní zájemci o účast ve Valachy man se mohou registrovat na webových stránkách Valachytour.cz.

NEJČSTENĚJŠÍ