Connect with us

aktuality

Nový dopravní vůz získali halenkoviští hasiči. Vejde se do něho i jejich čtyřkolka

Publikováno

Sbor dobrovolných hasičů z obce Halenkov má přírůstek do svého vozového parku. Jedná se o nový dopravní automobil Volkswagen Crafter, který je určený hlavně pro evakuaci a nouzové zásobování obyvatel a pro odstraňování následků nadprůměrných sněhových srážek a masivních námraz.

Vozidlo má pohon na všechna čtyři kola pomocí systému 4Motion, vícekotoučovou viskózní spojku Haldex ve funkci mezinápravového diferenciálu a děliče výkonu.


Naftový přeplňovaný čtyřválec se stará o pohon vozu, spřažený je s manuálně řazenou šestistupňovou převodovkou.

Automobil je vybavený také 12V venkovními zásuvkami pro přenosné reflektory a o konzervaci akumulátorů se stará zásuvka Rettbox, umístěná na levé straně auta.

Do Crafteru se vejde celkem 9 osob, přičemž zadní sedadla je možné po jednom vyjmout, posunout, otáčet podle toho, jak je třeba.

Na pravém boku jsou posuvné dveře určené pro vstup osádky. Nákladový prostor má přístup vzadu dvoukřídlými dveřmi.

Volkswagen Crafter má standardní výbavu pro tento typ techniky: dvě ruční svítilny Survivor, dvojici ručních digitálních terminálů v dobíjecích úchytech. Nezapomnělo se ani na lékárničku, ruční hasicí přístroje i 12V magnetická LED světla s magnetickým uchycením.

Na bocích a v zadní části vozu jsou umístěné LED světlomety, jež osvětlují bezprostřední okolí vozidla. Uchycené jsou na konstrukci horní pochůzné plošiny, která slouží zároveň pro uložení rozměrnějšího požárního příslušenství v hliníkovém boxu. Na pravém boku je i rozkládací markýza, z níž je v případě potřeby možné vyrobit nepromokavý stan.

Výhodou nákladového prostoru Volswagen Crafteru je, že se do něho vejde i čtyřkolka hasičů z Halenkova. Díky tomu ji nemusejí s sebou vozit na samostatném přívěsu, kde pak zůstává místo pro naložení sněžného skútru.

NEJČSTENĚJŠÍ