Connect with us

aktuality

Novinka ve Valašském Meziříčí: Lidé budou moci využívat aplikaci Mobilní Rozhlas

Publikováno

Valašské Meziříčí se inspirovalo dobrými zkušenostmi pěti desítek měst obdobné velikosti a rozhodlo se pro své občany spustit komunikační platformu Mobilní Rozhlas. Novinka by měla přispět k lepší komunikaci s radnicí a budou ji moci využívat zaregistrovaní občané. Ti získají ucelené informace o všem podstatném přímo do svého mobilního telefonu nebo e-mailu.

V průběhu letošního roku nová aplikace Mobilní Rozhlas postupně nahradí současné komunikační platformy, jež informují pomocí SMS.

Registrace je zdarma a je možné ji provést přes:

  • webové stránky valmez.mobilnirozhlas.cz
  • aplikaci Mobilní Rozhlas/Zlepšeme Česko
  • vyplněním papírového formuláře a jeho odevzdáním v Turistickém informačním centru, které se nachází na ulici Komenského (Sýpka).

Starosta města Robert Stržínek k tomu řekl: „Registrace je jednoduchá. Přitom si lidé mohou sami zvolit, který typ informací budou chtít, aby jim město posílalo. Může to být praktické upozornění na odstávku, havárii nebo blokovou očistu města, pozvánky na kulturní a sportovní akce.“

Mobilní Rozhlas se však uplatní i v krizových situacích, jakými jsou povodně, kdy bude sloužit pro včasné informování našich občanů, pokračoval Stržínek. „Pomocí této aplikace budou moci lidé také hlásit případné závady nebo jiné podněty. Bude stačit třeba nafotit poničenou lavičku, odeslat nám ji a my pak už zjednáme nápravu.“

NEJČSTENĚJŠÍ