Connect with us

aktuality

Nové pracoviště magnetické rezonance v Nemocnici AGEL ve Valašském Meziříčí

Publikováno

Výstavba zcela nového pracoviště magnetické rezonance v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se zdárně blíží do svého závěru. U konce je etapa stavebních úprav, již v úterý 9. února završilo nastěhování přístroje nové magnetické rezonance.

„Zazděním otvoru ve zdi, který musel být vybourán, abychom přístroj dostali na své místo, zedníci dokončili stavební práce, které trvaly v naší nemocnici od konce loňského října. Stavbaři museli například ztužit stropní konstrukci, aby měla dostatečnou nosnost. Dále provedli odstínění magnetického záření a vyšetřovnu oddělili od okolních místností pomocí konstrukcí s vysokou neprůzvučností za účelem snížení intenzity zvuku, kterou rezonance produkuje, popisuje Ing. Miroslav Pecháček, člen představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Nyní budou mít odborní servisní technici na starost instalaci nové rezonance. Tyto práce potrvají až do konce února. Prvního března plánuje valašskomeziříčská nemocnice zahájit pilotní provoz nového pracoviště magnetické rezonance, který bude trvat dva týdny.

Nové pracoviště magnetické rezonance bude velkým přínosem nejen pro naše občany, ale také pacienty z celého regionu, kterým se tak výrazně zjednoduší toto důležité vyšetření.

NEJČSTENĚJŠÍ