Connect with us

aktuality

Nové jízdní řády MHD ve Vsetíně budou se zpožděním

Publikováno

Ohlášené březnové změny v jízdních řádech MHD ve Vsetíně, jež reagují na podněty cestujících, proběhnou nakonec ve dvou etapách. Jedna část nabude platnosti 7. a druhá 28. března. Vsetínského starostu Jiřího Růžičku o tom informoval dopravce Z-Group bus (dříve ČSAD Vsetín).
„Během zpracovávání změn v jízdních řádech jsme zjistili, že dohodnutých úprav je tolik, že si to vyžádá kompletní přepracování linek 1 a 5. Toto je prakticky nereálné stihnout k termínu plánovaných celostátních změn v jízdních řádech, což je 7. března. Proto je potřeba, aby byl termín části změn jízdních řádů posunut na 28. března,“ vysvětlil oblastní ředitel Z -Group bus Jan Širc.
„Zapracování veškerých změn v jízdních řádech jsme požadovali k 7. březnu. Od dopravce se mi opakovaně dostalo ujištění, že tento termín bude splněn. Aktuální situace je jiná a já jsem velmi nespokojen. Zvažuji proto vůči dopravci uplatnění sankcí,“ prohlásil starosta Jiří Růžička.
Změny v jízdních řádech MHD, které vejdou v platnost 7. března, budou menšího rozsahu. Dotknou se linek 2, 5, 6, 8 a 16, ostatní prozatím zůstávají beze změn. Upravené jízdní řády po nabytí jejich platnosti na webu www.idos.cz.

NEJČSTENĚJŠÍ