Connect with us

aktuality

Nedaleko Velké Lhoty plameny zničily vyvážecí soupravu za 1,5 milionu korun

Publikováno

Krátce před půl druhou odpolední v pátek 10. července přijalo krajské operační středisko informaci o požáru lesní vyvážecí soupravy. Oheň vznikl nedaleko obce Velká Lhota.

Na místo hned vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí a jednotky dobrovolných hasičů z Bystřičky, Valašské Bystřice, Jablůnky a Velké Lhoty. Jejich dojezdový čas se prodloužil kvůli nevyhovující lesní cestě, takže po příjezdu byla vyvážecí souprava už celá v plamenech a požár se rozšířil na dalších 80 metrů čtverečních pokáceného dřeva na stráni a také na okolní lesní porost.

Ještě před příjezdem hasičů se řidič soupravy pokoušel o hašení požáru pomocí ručních hasicích přístrojů, avšak neúspěšně. Lokalizaci požáru hasičské jednotky provedly během půlhodiny. Bylo třeba vytvořit místo pro otáčení cisterny a kyvadlově dopravovat vodu k požářišti. Čtvrt hodiny před pátou hodinou odpolední byl požár zlikvidován. Dvě dobrovolné jednotky na místě zůstaly hlídat až do pozdních večerních hodin.

Škoda byla předběžně stanovená ve výši 1,5 milionu korun. Jen díky rychlému zásahu hasičů nedošlo k rozšíření ohně na rozsáhlý lesní porost.

NEJČSTENĚJŠÍ