Connect with us

aktuality

Napadl a zranil nožem svého otce

Publikováno

VSETÍNSKO: Za pokus vraždy mu hrozí až osmnáctiletý pobyt ve vězení.

Krajští kriminalisté stíhají vazebně dvacetiletého muže, který měl uplynulý týden v pátek pobodat nožem svého otce. Za pokus zvlášť závažného zločinu vraždy mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Incident se odehrát uplynulý pátek mezi desátou a jedenáctou hodinou večer v rodinném domě v obci na Vsetínsku. Dvacetiletý mladík po rozepři svého otce napadl nejprve fyzicky. Poté vzal z kuchyně nože, kterými na otce zaútočil a způsobil mu bodnořezná poranění. Zraněnému muži se podařilo utéct ven před dům, kde mu přivolala rychlou záchrannou službu náhodná svědkyně. V době incidentu se domě nacházela i matka útočníka, která se snažila svému synovi v napadání zabránit. Zranění neutrpěla. Přivolaní policisté mladíka zadrželi v rodinném domku. Zraněného muže transportoval vrtulník do ostravské nemocnice.

Krajští kriminalisté v sobotu muži sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a policisté dnes odpoledne muže odvezli do vazební věznice.

PCR

NEJČSTENĚJŠÍ