Connect with us

aktuality

Na Štěpánově ve Valašském Meziříčí může vyrůst 56 nových bytů

Publikováno

Jednou z hlavních priorit současného vedení města Valašské Meziříčí je podpora bydlení. Představitelé radnice se proto rozhodli nabídnout k prodeji lukrativní pozemky pro výstavbu družstevních bytových domů na sídlišti Štěpánov. Zájem realizovat tento projekt má developer – společnost Epic Development, jenž zde hodlá vybudovat 56 družstevních bytů. Pokud se s městem dohodne, stavět by se mohlo začít už za dva roky.

Vnímáme hlasy občanů, kteří volají po větší nabídce různých typů bydlení ve Valašském Meziříčí. Velký zájem je zejména o nové byty, jejichž výstavbu se také snažíme podporovat, říká starosta Robert Stržínek. I proto radnice například do budoucna počítá s prostorem pro výstavbu bytových domů na městských pozemcích v areálu bývalé Křižanovy pily.

O něco blíže realizaci je projekt společnosti, která jako jediná projevila zájem o koupi cirka 5 000 metrů čtverečních pozemků mezi ulicemi Luční a Štěpánov na stejnojmenném sídlišti.

Naším záměrem je vybudovat na Štěpánově dvojici propojených, moderně řešených bytových domů, které splní současné požadavky na bydlení všech generací. Zároveň chceme, aby stavba vhodně doplnila celou lokalitu, nezvýšila nároky na parkování a nabídla co nejvyšší podíl zeleně, představuje záměr Martin Hučka, předseda představenstva developerské společnosti.

Zároveň musí developer i architekt respektovat územní plán, který zde neumožňuje výstavbu vyšších jak pětipodlažních domů. S tím počítá i městu předložená studie dvojice bytových domů spojených do jednoho bloku s celkem 56 byty. Ty jsou dispozičně řešeny od nejmenších 1+kk (4 byty), 2+kk (31 bytů), 3+kk (17 bytů) až po 4+kk (4 byty).

Výměry bytů se pohybují od 31 do 120 metrů čtverečních podlahové plochy. V suterénu je pak umístěno 14 garáží, sklepní kóje a technické zázemí. Samozřejmostí je výtah v každém z domů a možnost bezbariérové úpravy až deseti bytů, shrnuje Jana Kovaříková, předseda dozorčí rady společnosti. Developer zároveň počítá se vznikem 70 parkovacích míst, včetně již popsaných garáží. Dohromady by měly pokrýt potřeby budoucích obyvatel.

Bytové domy s orientací východ-západ doplní infrastruktura včetně chodníků, přístupových komunikací, dětského hřiště či retenční nádrže pro jímání dešťové vody.

Odborná komise města se nakonec většinově shodla, že popsaný záměr podpoří a doporučí zastupitelstvu, aby prodej pozemků společnosti schválilo. Radnice zároveň chystá veřejné projednání studie.

Developer počítá s tím, že pokud zastupitelé prodej pozemků odsouhlasí, mohl by s výstavbou začít v roce 2022. Už koncem následujícího roku by se pak mohli do nových bytů začít stěhovat první zájemci.

 

NEJČSTENĚJŠÍ